کد خبر: 7023
تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹
 • خبرنگار: سحر علیپور
 • چاپ
افتتاح مرکز فوریت های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح های سرمایه‌گذاری استان فارس

مرکز شبانه‌روزی فوریت‌های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح های سرمایه‌گذاری امروز با حضور استاندار فارس، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس، رئیس سازمان صمت استان فارس، مدیران دستگاه‌های اجرایی استان و اعضاء کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان، در سازمان صمت فارس افتتاح شد.

به گزارش پیام خبر، حمیدرضا ایزدی در مراسم افتتاح مرکز شبانه‌روزی «فوریت‌های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح های سرمایه‌گذاری» استان فارس عنوان کرد: با افتتاح این مرکز، فعالیت‌ها به صورت شبانه‌روزی انجام می شود  و در راستای رفع مشکلات و موانع واحدهای تولیدی، متمرکز شدن بر مقوله جهش تولید، ایجاد اشتغال پایدار و توسعه فعالیت‌های اقتصادی خواهد بود.

رییس سازمان صمت فارس با تاکید بر عملیاتی شدن فعالیت‌ها و پیگیری شبانه روزی و بدون وقفه مشکلات واحدهای تولیدی و طرح های سرمایه‌گذاری استان گفت: نمایندگان دستگاه‌های اجرایی که به این مرکز معرفی شده‌اند، مکلفند تا در کوتاهترین زمان ممکن، به صورت ۲۴ ساعته و به شکل برخط و آنلاین پاسخگوی سرمایه گذاران و تولیدکنندگان استان باشند.

وی  با بیان اینکه  این مرکز به دور از بروکراسی‌های اداری باید به مسائل و مشکلات، واحدهای تولیدی رسیدگی کند تصریح کرد: این مرکز فرصت مناسبی‌ست، تا تولیدکنندگانِ نقاط مختلف استان، بدون حضور در سازمان صمت استان، مشکلات خود را در هر ساعت از شبانه روز مطرح کرده، تا نسبت به حل مشکلات این واحدها اقدامات لازم صورت پذیرد.

ایزدی افزود: این مرکز می‌تواند به مهم‌ترین عامل تحقق شعار سال با موضوع «جهش تولید» تبدیل شود، با راه‌اندازی این مرکز و با تلاش‌های شبانه روزی تمامی دستگاه‌های عضو در راستای حل مشکلات واحدهای صنعتی، به تحقق این امر کمک شایانی خواهد شد.

رییس سازمان صمت فارس ابراز امیدواری کرد: نمایندگان تمام دستگاه‌های مرتبط با بخش تولید و طرح‌های سرمایه‌گذاری از قبیل: معاونت‌های مختلف سازمان صمت، سازمان جهاد کشاورزی، بانکهای عامل، اداره کل امور مالیاتی، اداره کل تأمین اجتماعی و شرکت‌های خدمات‌رسان در حوزه‌های زیربنایی و زیرساختی با هدف حل مشکلات واحدهای تولیدی و طرح‌های سرمایه‌گذاری با اختیار تام در مرکز حضور دارند و صاحبان صنایع، تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران می‌توانند مشکلات خود را برای پیگیری از سوی دستگاه‌های اجرایی با این مرکز مطرح نمایند.

وی در خصوص مصوبات جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید بیان کرد: تاکنون تعداد ۳۶۶ جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید برگزار شده، که حدود ۵۴ درصد از مصوبات، اجرایی شده است، در شش ماه اول سال‌جاری، تعداد ۲۹ جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان برگزار و مشکلات  ۳۱۲ واحد تولیدی، صنعتی بررسی شده است، که بیش از  ۶۰ درصد مصوبات، عملیاتی گردیده است.

ایزدی اضافه کرد: با پیگیری‌های مستمر این سازمان  ۲ جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ملی کشوری با حضور وزیر صمت، رییس کارگروه ملی و سایر مسئولین کشوری و استانی در استان فارس برگزار شده، و ضمن بحث و بررسی مشکلات واحدهای تولیدی، تصمیمات لازم اتخاذ گردیده است

در مرکز فوریت های بررسی مشکلات واحد های تولیدی و طرح های سرمایه گذاری، نمایندگان کلیه دستگاه‌های عضو کارگروه  استان فارس، از ساعت ۰۸:۰۰ الی ۲۰:۰۰، در مرکز مستقر و پاسخگوی مردم هستند و از ساعت ۲۰:۰۰ الی ۰۸:۰۰، و در روزهای تعطیل، با استقرار شیفت ویژه‌ رسیدگی‌ها انجام خواهد پذیرفت، نمایندگان به صورت تلفنی اطلاعات را از عموم سرمایه‌گذاران اخذ کرده و در اولین ساعت اداری روز بعد از تعطیلی، در اختیار دستگاه‌های مربوطه قرار می‌دهند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.