کد خبر: 7039
تاریخ انتشار: ۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۹
روغن نباتی

چند روزی است که مردم استان فارس، فروشگاه به فروشگاه در پی خرید روغن خوراکی مورد نیازشان هستند اما تنها این پاسخ را می شنوند که روغن نداریم؛ در این زمینه مسئولان مربوط در این استان نوید رفع مشکل را داده‌اند و گفته‌اند نگران نباشید.

به گزارش پیام خبر، بررسی های  از نقاط مختلف استان فارس و شهر شیراز نیز نشان دهنده آن است که روغن خوراکی کمیاب شده است و به سختی می توان آن را پیدا کرد.
یکی از شهروندان شیرازی  بیان کرد: ۲ روز است که حداقل به پنج فروشگاه بزرگ و تعداد زیادی فروشگاه کوچک در شیراز مراجعه کرده ام تا بتوانم روغن مایع خریداری کنم اما موفق به خرید نشدم.
وی افزود:  از مسئولان انتظار داریم در این شرایط اقتصادی و مشکلات کرونا با برنامه ریزی خوب در ستاد تنظیم بازار، کالاهای اساسی مورد نیاز مردم را تامین کنند.

عدم تخصیص ارز علت کمیاب شدن روغن 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار فارس در این زمینه  گفت: بیش از ۹۰ درصد روغن خوراکی کشور وارداتی است و کمبود آن در بازار نیز به دلیل عدم تخصیص ارز است.
ظفر افشون افزود: دولت در تلاش است تا مشکل کمبود روغن هر چه سریعتر رفع شود.
وی ادامه داد: باید در یک برنامه ریزی بلند مدت بتوانیم با استفاده از ظرفیت‌های داخلی از وابستگی کشور به واردات در بحث روغن بکاهیم.
معاون استاندار فارس گفت: البته نشنیده‌ام که کمبود جدی روغن در بازار وجود داشته باشد.

مشکل کمبود روغن خوراکی در فارس هفته آینده برطرف می شود
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس  نیز در این زمینه  بیان کرد: بر اساس سهمیه مشخص شده روغن خام به کارخانه ها داده شده و به مرور روغن به بازار عرضه می‌شود.
حمیدرضا ایزدی افزود: در حال حاضر کارخانه های روغن در سراسر کشور و استان فارس به صورت سه شیفت در حال فعالیت هستند تا مشکل مردم هرچه سریعتر رفع شود.
وی ادامه داد: با برنامه ریزی صورت گرفته مشکل کمبود روغن در استان فارس تا هفته آینده رفع می‌شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گفت:  ذخایر بسیار خوبی در زمینه دانه های روغنی در کشور وجود دارد حتی اگر واردات نیز در مقاطع خاص با مشکل مواجه شود می‌توان از این ذخایر استفاده کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.