رازقی، اتاق بازرگانی

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس گفت: هم اکنون در مرکز پژوهش های اتاق در حال احصا مسایل و مشکلات قوانین مخل کسب و کار در حوزه صنعت و معدن استان شامل اصلاح، حذف و ایجاد قوانین مورد نیاز برای رونق صنعت استان جهت ارائه به نمایندگان فارس در مجلس شورای اسلامی هستیم.

به گزارش پیام خبر، جمال رازقی در وبینار کمیسیون صنعت و رونق تولید این اتاق بیان کرد: بنا به درخواست نمایندگان فارس در مجلس شورای اسلامی در حال تهیه گزارش کامل مسایل و مشکلات قوانین مخل کسب و کار در حوزه صنعت و معدن هستیم تا بتوان پیگیر تدابیر لازم برای رونق صنعت فارس شد.

وی افزود: فعالان اقتصادی، کارشناسان و نخبگان استان نظرات تخصصی و اصلاحی خود پیرامون این موضوع را تا هفته آینده به کمیسیون صنعت و رونق تولید اتاق بازرگانی فارس ارائه دهند تا پس از بررسی و کارشناسی لازم مورد بهره برداری قرار گیرد.

رازقی با اشاره به مشکلات اقتصادی موجود کشور اظهارداشت: تلاش می کنیم با حمایت مسئولان استان مشکلات صنعت استان را به حداقل رسانده و نگذاریم واحد تولیدی و بنگاه اقتصادی در استان تعطیل شود.

رئیس اتاق بازرگانی فارس اضافه کرد: در سال‌جاری بنگاه های اقتصادی ما با مشکلات بزرگی روبرو بوده اند که در این شرایط بانک مرکزی نیز به بهانه بازگشت ارز حاصل از صادرات درگیر مسایلی شدند که به همین دلیل و علی‌رغم کاهش ارز؛ در شش ماهه اول امسال حدود ۴۰ درصد صادرات کشور کاهش یابد.

وی از دیگر محدودیت های اعمال شده بانک مرکزی بر واحدهای تولیدی را محدودیت در واردات تامین مواد مورد نیاز عنوان کرد و ادامه داد: متاسفانه سازمان توسعه و تجارت می بایست حامی صادرکنندگان باشد اما تابع سیاست های بانک مرکزی و در جهت مخالف سیاست های تولید و صادرات حرکت می کند.

رازقی عنوان داشت: در راستای اجرای سیاست های مخرب اقتصادی در کشور صادرکنندگان و تولیدکنندگان نام و نشان دار کشور ضررهای بزرگی از جمله از دست دادن بازارهای صادراتی را متحمل شدند، هر چند اتاق بازرگانی به عنوان پارلمان بخش خصوصی پیگیری ها و راهکارهایی را جهت عبور از بحران ها ارائه کرد اما مسئولان همچنان به فرافکنی خود ادامه و به بخش خصوصی توجه نکردند.

وی تصریح کرد: در ماجرای تحریم های کشور، هر روز گره های جدیدی از سوی دشمنان برای ممانعت از فعالیت اقتصادی کشور ما ایجاد می شود؛ این درحالی است که در مقابل باید در کشور راهی تازه ایجاد می شد اما سیاست ها در داخل نیز هم راستا با تحریم ها شد و شاهد ایجاد گره از سوی دشمنان و بستن راه ها و ایجاد گره های جدید از سوی مسئولان داخل کشور هستیم.

رازقی با اشاره به ارائه پیشنهادهای ده گانه اتاق ایران برای حل و فصل مشکلات اقتصادی کشور در حوزه واردات و صادرات افزود: اگر این پیشنهادها اجرایی شود و بانک مرکزی متعهد به تامین ارز کالاهای اساسی و مابقی کالاها نیز به بخش خصوصی واگذار شود، شرایط برای رونق تولید، افزایش صادرات و کنترل التهابات و گرانی بازار در کشور فراهم می شود و شاهد تحول در اقتصاد کشور خواهیم بود.

درادامع این جلسه، شرافت رئیس خانه معدن استان فارس نیز در خصوص وضعیت و مشکلات بخش معدن و سنگ استان، اختصاص ارز جهت تهیه لاستیک های سایز بزرگ برای ماشین های معدن و توجه ویژه مسئولان استان به پتانسیل ویژه استان در ایجاد واحدها صنایع معدنی مانند سنگ و گچ در فارس اشاره کرد.

همچنین خسروانی مدیر عامل شهرک صنعتی آب باریک در خصوص مشکلات و نیازمندی این شهرک صنعتی، عبداللهی از ناحیه صنعتی انجیره، هاشمی رئیس انجمن جوانان کارآفرین استان فارس، ظریفکار فعال اقتصادی استان به بیان دیدگاه های خود در خصوص مشکلات بخش اقتصاد پرداختند.

در این جلسه مقرر شد موضوع تامین لاستیک سایز بزرگ برای واحدها، تامین روغن برای واحدهای تولیدی، جلسه اختصاصی پیرامون مسایل و مشکلات شرکت شهرک های صنعتی استان و اجرای آیین نامه سازمان دارایی در خصوص تعیین اجاره املاک برای طرح به دبیرخانه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان ارجاع داده شود.

در ادامه، گزارش معضلات بخش صنعت فارس ارائه شد و راهکارهای فعالان اقتصادی استان از طریق این کمیسیون جهت ارائه به وزیر جدید سازمان صمت نیز پیشنهاد و تدوین شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.