کد خبر: 7289
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۱
 • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
 • چاپ
همزمان با هفته کتاب و کتاب‌خوانی؛ آغاز داستان­سرایی در انجمن داستان گراش

در نشستی که با حضور مهدی آیینه‌افروز، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گراش و تنی چند از نویسندگان شهرستان گراش در نگارخانه فرهنگ گراش برگزار شد، مجتبی بنی‌اسدی به­­عنوان دبیر انجمن داستان‌نویسی گراش انتخاب شد.

به گزارش پیام خبر؛ همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی، به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گراش برای نخستین بار انجمن داستان­نویسی بصورت مستقل آغاز بکار خواهد کرد.

در نشستی که با حضور مهدی آیینه‌افروز، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گراش و تنی چند از نویسندگان شهرستان گراش در نگارخانه فرهنگ گراش برگزار شد، مجتبی بنی‌اسدی به­­عنوان دبیر انجمن داستان‌نویسی گراش انتخاب شد.

آیینه افروز در این نشست گفت: انجمن شاعران و نویسندگان گراش، بیش از دو دهه به همت کتابخانه عمومی شهر و با مسولیت و دبیری محمد خواجه‌پور، فعالیت داشت و نویسندگانی که اکنون دست به قلم هستند حضور شایسته‌ای در نشست‌های نخستین انجمن داشتند. در گذر زمان رویکرد انجمن به سمت شعر تمایل پیدا کرد که باعث شد نویسندگان از انجمن کنار بکشند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گراش ادامه داد: به تازگی نوجوانان و جوانانی مشتاق داستان، پا به عرصه نهاده‌اند که می‌طلبید انجمنی سوای شعر، گعده‌ای برای نقد و بررسی آثار و همچنین برگزاری کارگاه‌هایی از بزرگان داستان‌نویس مطرح کشوری باشد. این شد که از ادیبان و پیشکسوتان شعر و ادب و داستان دعوت شد تا با هم‌اندیشی، انجمن داستان­نویسی راه‌اندازی شود.

محمد خواجه‌پور، از فعالان حوزه رسانه و از نویسندگان باسابقه شهر گراش هم با ابراز خرسندی از راه‌اندازی این انجمن گفت: برای ایجاد تشکیلاتی اینچنینی نیاز به نیروی جوان و پرانرژی داریم. همچنین برای آغاز بکار، به یک هسته اولیه حداقل سه نفره نیاز است تا گروه مدنظر با کمک این هسته شکل گیرد.

مصطفی کارگر، دبیر انجمن شعر چشمه هم گفت: همیشه دغدغه عدم وجود انجمن داستان‌نویسی در شهر گراش وجود داشت و این یک نقطه عطفی برای فرهنگ و ادب شهرستان است.

گفتنی است مجتبی بنی‌اسدی، دارای مدرک کارشناسی ارشد زیست­شناسی و دبیر زیست شهرستان گراش است. از وی تا کنون پنج داستان منتشر شده است و شش رمان نیز آماده­ی چاپ دارد. همچنین شرکت در شش دوره داستان‌نویسی از دیگر فعالیت‌های ادبی اوست.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.