کد خبر: 7343
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۷
 • خبرنگار: نوید جعفری
 • چاپ
شکوفه های کتاب

سومین کتابخانه «شکوفه‌های کتاب» در قالب برنامه های بیست و هشتمین هفته کتاب در پروشگاه آشیانه مهر شیراز آغاز به کار کرد.

به گزارش پیام خبر ، معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز در آیین رونمایی از این کتابخانه که در پرورشگاه و مؤسسه خیریه آشیانه مهر برگزار شد، گفت: مؤسسات خیریه ای که برای پرورش کودکان بی سرپرست گام بر می دارند رسالتی دشوار و در عین حال تحسین برانگیز بر دوش دارند.

مرتضی جعفری با اشاره به ضرورت و دشواری های پرورش کودکان در سنین کودک و نوجوانی گفت: انس دادن کودکان و نوجوانانِ این مراکز با کتاب و کتابخوانی، یکی از راهبردهای تربیتی فرزندان است که مربیان و متولیان به آن توجه ویژه ای دارند. 

وی افزود: کتابخانه شکوفه های کتاب، با هدف تقویت حس امانتداری در میان کودکان و ایجاد حساسیت در مقوله کتابخوانی تاکنون در 2 آموزشگاه مناطق کم برخوردار راه‌اندازی شده و این سومین کتابخانه است.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با اشاره به قرار دادن حدد 10 جلد کتابِ کارشناسی شده و مفید به ازای هر کودک در این کتابخانه گفت: یک یا تعدادی از کودکان به صورت مستقل کتابداری این کتابخانه ها را انجام می‌دهند و کتاب ها به این طریق به گردش در می آید.

جعفری ابراز امیدواری کرد تا پایان سال دست کم دو کتابخانه شکوفه های کتاب دیگر در سطح شهر شیراز راه اندازی شود.

در این مراسم که به دلیل رعایت شیوه‌نامه های بهداشتی کودکان پرورشگاه در مراسم رونمایی حضور نداشتند، لوح پیوستن 26 فرزند «آشیانه مهر» به شبکه کودکان دوستدار کتاب شیراز به مدیر پرورشگاه اهدا و کودکان در خوابگاه خود پوستر یادبود «شکوفه‌های کتاب» را امضا کردند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.