نشست خبری دکتر عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز

به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در روز گذشته ۴۲ هم استانی بر اثر ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند.

به گزارش پیام خبر، «عبدالرسول همتی» امروز (چهارشنبه 5 آذر) گفت: متاسفانه ۴۲ نفر در روز گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند که با این موارد جدید، تاکنون آمار موارد فوتی به دلیل ابتلا به کرونا ویروس در فارس به دو هزار و ۳۱۴ نفر رسیده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: 2  هزار و ۳۱۴ مورد فوتی استان بر اثر ابتلا به کروناویروس از شروع تاکنون را هزار و ۱۳۹ مورد مربوط به شیراز؛ ۱۸۲ مورد مرودشت؛ ۷۲ مورد کازرون؛۵۹ مورد آباده؛ ۴۴ مورد داراب؛ ۳۶ مورد ممسنی؛ ۳۵ مورد اقلید؛  ۳۱ مورد لامرد؛ ۳۰ مورد کوار؛ ۲۷ مورد خرم بید؛ ۲۶ مورد زرقان؛ خرامه و استهبان هر کدام ۲۵ مورد؛ سپیدان و قیروکارزین هر کدام ۲۴ مورد؛ ۲۲ مورد نی ریز؛ ۱۶ مورد فیروزآباد؛ زرین دشت، پاسارگاد، ارسنجان و سروستان هر کدام ۱۵ مورد؛ ۱۴ مورد رستم؛ ۱۱ مورد بوانات؛ مهر و بیضا هر کدام ۹ مورد؛ ۶ مورد کوه چنار؛ ۴ مورد فراشبند؛ سرچهان و بختگان هر کدام یک مورد عنوان کرد و مابقی جانباختگان نیز مربوط به دیگر دانشگاه ها و دانشکده های استان است.

وی اضافه کرد: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون، نزدیک به ۴۸۰ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده است که از این تعداد، ۱۴۰ هزار و ۶۹۰ مورد مثبت شناسایی شده است.

 همتی همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را ۱۲۴ هزار و ۴۳۳ نفر اعلام کرد.

وی ادامه داد: هم اکنون دو هزار و ۲۹۷ بیمار مشکوک و علامت دار در بیمارستان های استان بستری هستند، همچنین از این تعداد، ۳۸۶ بیمار مبتلا به کووید۱۹ نیز به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان های سطح استان بستری هستند.

معاون بهداشت دانشگاه به شهروندان توصیه کرد: می توانیم با استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست ها و پرهیز از ترددهای غیرضرور، از ابتلا به بیماری کووید۱۹ پیشگیری کنی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل