کد خبر: 7441
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۲
 • خبرنگار: سحر علیپور
 • چاپ
حیدر اسکندرپور شهردار شیراز

شهردار شیراز گفت: این وقفه به دلیل حساسیت مجموعه شهرداری بر ایمنی و کیفیت پروژه بود و نمی خواستیم کیفیت و ایمنی را قربانی سرعت پروژه کنیم.

به گزارش پیام خبر، حیدر اسکندرپور در بازدید امروز از پروژه چپگرد صدرا گفت: مقرر شده بود این پروژه در شهریورماه افتتاح شود اما برای اطمینان از ایمنی پروژه، مشاور طرح را اصلاح کرد و وقفه دو ماهه در اجرای پروژه چپگرد صدرا به علت تغییر نقشه و اعمال اصلاحیه های لازم بود.

شهردار شیراز تاکید کرد: این وقفه به دلیل حساسیت مجموعه شهرداری بر ایمنی و کیفیت پروژه بود و نمی خواستیم کیفیت و ایمنی را قربانی سرعت پروژه کنیم و ترجیح دادیم پروژه با تاخیر انجام شود اما حساسیت های مجموعه شهرداری در بحث ایمنی برطرف شود.

وی با اشاره به حساسیت بالای اجرای پروژه چپگرد صدرا افزود: موضوع قابل اهمیت در اجرای پروژه چپگرد صدرا مسدود نشدن مسیر ترافیک ورودی شیراز است و پروژه با وجود ترافیک زیر پل درحال اجراست و مشکلی برای ترافیک ورودی ایجاد نشده است.

 اسکندرپور با بیان اینکه مجموعا یک کیلومتر طول اجرای پل چپگرد صدرا است، افزود: این چپگرد ترافیک ورودی از سمت صدرا را به شیراز منتقل می کند و همچنین از تداخل ترافیکی محور صدرا و ورودی شیراز جلوگیری می کند.

شهردار شیراز در خصوص بازدیدهای مستمر و میدانی از پروژه های متعدد شهرداری شیراز که در همه نقتط شهر در حال اجراست، گفت: علاوه بر اینکه به صورت روزانه از طریق دوربین های موجود در پروژه ها روند اجرایی آنها را چک میکنم، اما به صورت مستمر نیز با مدیران مربوطه از پروژه ها بازدید می کنم و این امر باعث تسریع در روند اجرایی، نظارت بر میزان پیشرفت پروژه و حل مشکلات احتمالی می شود.

 وی اضافه کرد: از شهروندان به ویژه ساکنین شهرک های شمال غرب شیراز و مسافرانی که از ورودی غربی وارد شیراز می شوند و ممکن است اجرای این پروژه مشکلاتی برای آنها ایجاد کرده باشد، عذرخواهی می کنم و به آنها اعلام می کنم که ما حداکثر تلاش خود را برای کاهش مشکلات ناشی از اجرای پروژه انجام دادیم.

در بازدید از پروژه چپگرد صدرا، معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز اعلام کرد: پروژه چپگرد صدرا هم اکنون حدود ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

اسماعیل صالحی با اشاره به اینکه هم اکنون کارگران در حال بتن ریزی عرشه پروژه چپگرد صدرا گفت: در دو مقطع دیگر نیز بتن ریزی داریم و سپس کارهای نهایی انجام می شود.

وی اضافه کرد: حجم عملیات بتن ریزی که هم اکنون پنجم آذرماه در حال اجراست ۴۰۰ متر مکعب است و با دو دستگاه پمپ بتن و ۱۴ تراک میکسر انجام می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.