کد خبر: 7498
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۳
سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از فوت ۳۸۹ بیمار مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته خبر داد.

به گزارش پیام خبر، «سیما سادات لاری» گفت:ر 2 ساعت گذشته بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۲ هزار و ۹۵۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۷۹۵ نفر از آنها بستری شدند.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: مجموع بیماران کرونا در کشور به ۹۴۸ هزار و ۷۴۹ نفر رسیده است و متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۳۸۹ بیمار  جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۴۷ هزار و ۸۷۴ نفر رسید.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه تا کنون ۶۵۸ هزار و ۲۹۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند،افزود:  ۵۸۵۹ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

لاری عنوان کرد: تا کنون ۶ میلیون و ۸۱ هزار و ۹۵۲ آزمایش تشخیص کرونا در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه استان های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند، تصریح کرد: استان های هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل