کد خبر: 7538
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۰
 • خبرنگار: سحر علیپور
 • چاپ
حیدر اسکندر پور شهردار شیراز

شهردار شیراز گفت: پروژه های بسیار خوبی در شهرداری منطقه ۷ شیراز اجرا می شود که نوید توسعه این منطقه در ابعاد مختلف همچون فضای سبز، تفریحی، ورزشی و ترافیکی را می دهد.

به گزارش پیام خبر، شهردار شیراز در  بازدید از پروژه های شهرداری منطقه ۷ به عنوان یکی از مناطق کمتربرخوردار شهر و در بازدید از روند اجرایی پروژه آبخیزداری ارتفاعات شاه غیب بولوار نصر شرقی و احداث پارک کوهستان گفت: در این پروژه ۲۲ بند سنگی خاکی به صورت چک دم در ۱.۵ کیلومتر طول مسیر تنگه جهت کنترل روان آب های سطحی و آبخیزداری در ارتفاعات نصرآباد احداث شده که باعث جلوگیری از سیلاب و غنی تر شدن محیط کوهستان می شود.

حیدر اسکندرپور  احداث بندهای سنگی و خاکی و آبخیزداری را مقدمه احداث پارک ۵۷ هکتاری طبیعت در بالادست نصرآباد عنوان کرد: طبیعت زیبا و بکر این منطقه فرصت بی نظیری را برای شهروندان به ویژه ساکنین شرق شیراز فراهم می کند و ما بدون دستکاری در طبیعت بوستانی را در این منطقه احداث می کنیم.

سعید معصومی شهردار منطقه هفت شیراز نیز در بازدید از روند اجرایی پروژه آبخیزداری ارتفاعات شاه غیب بولوار نصر شرقی گفت: آبخیزداری در ارتفاعات پیرامونی شهر باعث حفظ و ارتقای طبیعت و جلوگیری از سیلاب می شود.

کاشت بیش از ۴ هزار اصله درخت در ارتفاعات شمال شرق شیراز

شهردار شیراز در بازدید از پروژه درختکاری ارتفاعات نصرآباد گفت: در ارتفاعات شمال شرق حدود ۴ هزار اصله درخت در حال کاشت است و علاوه بر ایجاد پوشش مناسب باعث آبخیزداری و جلوگیری از سیلاب، افزایش سرانه فضای سبز، زیباسازی فضای پیرامون شهر و بهبود منظر شهری در شمال شرق می شود.

اسکندرپور همچنین نوید داد که نهضت احیا و نوسازی فضای سبز شهری در دست کار قرار است و برای فضای سبز میادین و بولوارهای اصلی مناطق یازده گانه شهر برنامه ریزی شده و تا پیش از عید نوروز فضای سبز اکثر این مناطق احیا می شود. همچنین در ارتفاعات پیرامونی نیز درختکاری را در دستور کار داریم.

در حاشیه این بازدید شهردار منطقه هفت شیراز نیز با اشاره به پایین بودن سرانه فضای سبز در محدوده شهرداری منطقه هفت شیراز گفت: کاشت درخت در ارتفاعات شمال شرق شیراز در راستای جبران بخشی از این کمبود است که علاوه بر توسعه فضای سبز منجر به تقویت زیست بوم و بهبود منظر شهری می شود.

احداث ۵/۱۳ کیلومتر مسیر تاریخی - طبیعی کوه راه

شهردار شیراز در بازدید از مسیر تاریخی - طبیعی کوه راه از برم دلک تا قصر ابونصر و پارک نماز گفت: این مسیر به طول ۱۳.۵ کیلومتر یک مسیر کوه راه در محیط بکر و طبیعی جهت فراهم آوردن فرصت پیاده روی و دوچرخه سواری برای شهروندان است.

وی با تاکید بر اینکه نباید در اجرای این پروژه طبیعت دست کاری شود، افزود: در شرق شیراز و شمال شرق شیراز تلاش داریم از فضای طبیعی استفاده کنیم و فرصت های گردشگری را توسعه دهیم.

مهندس اسکندرپور با اشاره به سابقه تاریخی قصر ابونصر گفت: همچنین پروژه ای برای احیای این اثر تاریخی ارزشمند در حال انجام است.

معصومی شهردار منطقه هفت شیراز نیز در ادامه صحبت های شهردار گفت: در راستای فراهم آوردن فرصت برای حضور شهروندان در محیط های طبیعی و تقویت پوشش گیاهی، مسیر تاریخی – طبیعی به طول ۵/۱۳ در حال احداث است که از برم دلک آغاز و پس از گذر از قصر ابونصر به بوستان نماز در بولوار رسول اعظم (ص) ختم می شود.

احداث پارک ورزش و سلامت در شرقی ترین نقطه شیراز

شهردار شیراز در بازدید از روند احداث پارک ورزش و سلامت واقع در شرقی‌ترین نقطه شیراز گفت: به شهروندان قول داده بودیم که در مناطق یازده گانه، پارک های ورزش و سلامت احداث شود و در منطقه هفت نیز این بوستان به مساحت چهار هکتار در حاشیه بولوار سلحشوران (شهرک صادقیه) و مجاور رودخانه خشک در حال احداث است.

مهندس اسکندرپور اضافه کرد: در این بوستان طیف وسیع و متنوعی از ورزش ها همچون تنیس، والیبال، بسکتبال، صخره نوردی، اسکیت و دوچرخه سواری برای سنین مختلف و همچنین مسیر پیاده روی و دوچرخه سواری در این پارک و بولوارهای مجاور نیز پیش بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه طبق تعریف جدیدی که از ایجاد بوستان های ورزش و سلامت داریم و در این رویکرد برای سنین مختلف خانواده فرصت حضور در بوستان و استفاده از زمین های مختلف ورزشی  باید فراهم باشد، گفت: در منطقه یک شهرداری کنار باغ عفیف آباد، بوستان ورزش و سلامت بعثت دو احداث شده و به شهروندان شرق شیراز این اطمینان را می دهم که این مجموعه از بوستان بعثت نیز غنی تر می شود.

معصومی شهردار منطقه هفت شیراز نیز در حاشیه بازدید از روند اجرایی بوستان ورزش و سلامت گفت: در این بوستان علاوه بر ورزش های یاده شده، پیست بزرگ اسکیت شهر که می توان گفت در جنوب کشور شاخص است و دیواره های صخره نوردی و زمین های ورزش های نوین نیز احداث می شود.

شهردار منطقه هفت شیراز اضافه کرد: احداث این بوستان تجربه جدیدی برای شهر شیراز است و ورزش های متنوعی در یک بوستان به شهروندان در سنین مختلف خدمت ارائه می دهند.

احداث بزرگراه امام خامنه ای، یک پروژه بزرگ شهر شیراز

شهردار شیراز در بازدید از بزرگراه امام خامنه ای (مدظله العالی) گفت: این پروژه از بزرگترین و با اهمیت ترین پروژه های شهر شیراز است و از بولوار خلیج فارس قبل از میدان الله واقع در ورودی شرق شیراز به طول ۵/۶ کیلومتر احداث می شود و ترافیک شرقی شیراز را بدون ورود به شهر به رینگ های پیرامونی شمال شرق و شرق شیراز هدایت می کند و باعث کاهش ترافیک در شهر می شود.

مهندس اسکندرپور اضافه کرد: رویکرد ما تکمیل رینگ های پیرامونی است و طی سه سال گذشته نیز بزرگراه ها و تقاطعات را در رینگ های پیرامونی احداث کرده ایم تا ترافیک به داخل شهر منتقل نشود و احداث بزرگراه امام خامنه ای نیز در این راستاست.

وی خاطرنشان کرد: در طول این پروژه مسیر پیاده و دوچرخه نیز احداث می شود.

لایروبی، پاکسازی و شانه گذاری مسیر رودخانه خشک

شهردار شیراز در بازدید از عملیات لایروبی، پاکسازی و شانه گذاری مسیر رودخانه خشک گفت: ان اقدام در راستای کاهش سیلاب پایین دست رودخانه و افزایش ایمنی مناطق مجاور آن انجام می شود.

مهندس اسکندرپور عنوان کرد: طی سالهای گذشته معمولا در پایین دست رودخانه مثل روستای ماه فیروزان معمولا مشکل آبگرفتگی داشتیم که با اقدامات انجام شده توسط شهرداری منطقه ۷ شرایط رودخانه در پایین دست مطلوب است.

مهندس معصومی شهردار منطقه هفت شیراز در حاشیه این بازدید گفت: طول این رودخانه ۳۵ کیلومتر است که ۵/۱۳ کیلومتر آن در منطقه ۷ واقع شده است که به علت شیب کم زمین، رسوب گذاری در این منطقه زیاد است و بنابراین باید لایروبی و اصلاح مسیر انجام دهیم.

معصومی با اشاره به بدون دیوار بودن رودخانه در پایین دست گفت: امسال برای کاهش خطر سیلاب رودخانه را تعریض کردیم، ارتفاع شانه را افزایش داده ایم و کف رودخانه را به صورت کامل لایروبی کرده ایم تا هیچگونه مانعی در برابر گذر آب وجود نداشته باشد و خطر سیلاب در پایین دست رودخانه کاهش یابد.

بازدید مستمر از پروژه های مناطق یازده گانه شیراز

شهردار شیراز در جمع بندی بازدید از پروژه های شهرداری منطقه هفت گفت: به صورت هفتگی از پروژه های مناطق بازدید می کنم و براساس برنامه ریزی انجام شده برای ۶ ماهه دوم سال، پروژه های مناطق ارزیابی می شوند.

مهندس اسکندرپور افزود: پروژه های بسیار خوبی در شهرداری منطقه ۷ شیراز اجرا می شود که نوید توسعه این منطقه در ابعاد مختلف همچون فضای سبز، تفریحی، ورزشی و ترافیکی را می دهد.

براساس این گزارش، در بازدید حیدر اسکندرپور شهردار شیراز از پروژه های شهرداری منطقه هفت، مهندس سروی مدیرکل بازرسی شهرداری شیراز و شهردار و معاونین شهرداری منطقه ۷ شیراز حضور داشتند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.