عبدالرضا قاسم پور، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس

نمایشگاه مجازی دستاوردهای پژوهشی و فناوری استان فارس با حضور شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور و با حمایت نهادهای پژوهشی استان آغاز به کار کرد.

به گزارش پیام خبر، عبدالرضا قاسم پور در مراسم آغاز به کار نمایشگاه مجازی دستاوردهای پژوهشی و فناوری استان فارس، با بیان اینکه جایگاه فارس در حوزه پژوهش نشان از برتری پژوهشگران و وحدت و همدلی تمامی ارکان دارد، گفت: استان فارس با کسب عنوان نخست در حوزه پژوهش طی ۵ سال متوالی، پژوهش‌هایی اثرگذار با خروجی‌های کارآمد در مراکز علمی دانشگاهی و تحقیقاتی ارائه کرده است.
عبدالرضا قاسم‌پور با اشاره به نقش پژوهش و فناوری در نظام برنامه‌ریزی اداری کشور، گفت: پژوهش راهکارهای خلاقانه‌ای را برای حل مشکلات مردم ارائه می‌دهد، راه‌حل عبور از مشکلات را در اختیار مدیران می‌گذارد و باعث افزایش بهره‌وری می‌شود؛ از همین رو لازم است ارتباط جامعه، مدیران، صنعتگران و بخش خصوصی با دانشگاه‌ها تقویت شود.
او مسیر واقعی توسعه پایدار و همه‌جانبه را از رهگذر دانشگاه‌ها  و مراکز علمی و تحقیقاتی دانست و بیان کرد: استفاده از ظرفیت همه دانشگاه‌ها در عرصه‌های مختلف در زمانه‌ای که با معضلاتی همچون شیوع ویروس کرونا، کمبود آب، آسیب‌های اجتماعی، محیط زیست، گردشگری وسایر حوزه‌ها مواجهیم، ‌ ضروری است و مدیران بخش دولتی و خصوصی باید ارتباطشان را با مراکز علمی تقویت کنند.
معاون استاندار فارس به فعالیت‌های دانشگاه شیراز در زمینه تلاش برای دستیبابی به واکسن ویروس کرونا اشاره کرد و اظهار داشت: دانشگاه شیراز تلاش‌های شایسته ای در این زمینه صورت داده است و اعتقاد داریم که پژوهشگران این دانشگاه می‌توانند مشکل شیوع کرونا را با تولید واکسن و پیشنهادهای علمی حل کنند.
قاسم‌پور با بیان اینکه پژوهش‌ها و تحقیقات علمی در دنیا، در کنترل و درمان بیماری موثر بوده، گفت: گرچه برخی کشورها تزریق واکسن را آغاز کرده‌اند، نیاز به زمان است تا واکسنی را شناسایی کنیم که ایمنی کامل ایجاد می‌کند.
معاون استاندار فارس شعار هفته پژوهش را در سال جاری "پژوهش در خدمت جهش تولید" عنوان و بر این نکته پافشاری کرد که جهش تولید باید توام با اصول توسعه پایدار صورت گیرد.
وی با اشاره به اینکه پژوهش‌های تئوریک و نظری راهکار مناسبی برای خلق نوآوری و تحول نیست، ابراز داشت: آنچه به خلق ثروت منجر می‌شود، پژوهش‌های کاربردی است که  سرآغاز تحول بنیادین در توسعه پایدار یک جامعه است و مقام معظم رهبری نیز بر آن تاکید کرده‌اند

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

استان ها

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.