کد خبر: 7804
تاریخ انتشار: ۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۵
 • خبرنگار: سحر علیپور
 • چاپ
حمیدرضا ایزدی رییس سازمان صمت فارس

رئیس سازمان صمت فارس گفت: در سال ۱۳۹۹، نسبت به زمان مشابه سال قبل رشد ۱۰۸۸ درصدی سرمایه‌گذاری بخش صنعت استان فارس را شاهد هستیم.

به گزارش پیام خبر، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: در ۹ ماه ابتدای سال ۱۳۹۹، با پیش‌بینی میزان سرمایه گذاری ۱۵۷۲۴۶ میلیارد ریال و اشتغال ۲۵۰۵۵ نفر، تعداد ۱۶۸۵ فقره جواز تأسیس در استان فارس صادر شده است.

حمیدرضا ایزدی افزود: این میزان در سال گذشته، در۹ ماهه ابتدای سال ۱۳۹۸،   با پیش‌بینی حجم سرمایه گذاری۷۹۲۲۴ میلیارد ریال و اشتغال ۱۷۶۴۳ نفر، میزان ۱۱۶۳ فقره جواز تاسیس در استان فارس بوده است.

وی ادامه داد: در مقام مقایسه، مجوزهای صادره در سال کنونی ۱۳۹۹، نسبت به زمان مشابه سال قبل و با در نظر گرفتنِ متغیر «میزان»، ۴۵ درصد؛   با متغیر «سرمایه‌گذاری» ۹۸ درصد،   و با متغیر  «پیش‌بینی اشتغال» ۴۲ درصد رشدِ مثبت نتیجه‌گیری می‌شود.

ایزدی تصریح کرد: از میزان ارقام ذکر شده با موضوعِ «تعداد جوازها»، بیشترین میزان صادر شده مربوط به  شهرستان‌های شیراز، خرمبید، مرودشت، نی ریز، کازرون، هم‌چنین؛ بیشترین آمار پروانه‌های صادره متعلق به شهرستان‌های شیراز با ۱۱۸ فقره، خرمبید ۱۵ فقره، زرقان ۱۴ فقره و مرودشت ۱۱ فقره است.

رییس سلزمان صمت فارس اضافه کرد: هم‌چنین؛ در ۹ ماهه ابتدای سال جاری، و  با توجه به شرایط همه‌گیری «کرونا» در سطح کشور، تعداد ۲۳۳ فقره پروانه بهره‌برداری با حجم سرمایه‌گذاری بالغ بر ۲۲۱۲۲۰  میلیارد ریال و با رشد ۱۰۸۸ درصد، و با میزان اشتغال ۳۷۷۶ نفر با رشد ۱۴ درصدی، نسبت به زمان مشابه در سال ۱۳۹۸ صادر شده است.

وی اظهار کرد: این در حالیست که در ۹ ماه ابتدای سال ۱۳۹۸ تعداد ۲۰۹ فقره پروانه بهره‌برداری با حجم سرمایه گذاری ۱۸۶۲۴ میلیارد ریال و اشتغال ۳۳۱۶ نفر در استان فارس صادر گردیده بود. شایان ذکر است؛ پروانه‌های بهره‌برداری در راستای تولید محصولاتی چون: شمش آلومینیوم، گندله آهن، آهن اسفنجی، انواع آب معدنی و... صادر شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

استان ها

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.