شطرنج

سایت های آنلاین شطرنج اذعان کردند که پس از شیوع کرونا، تقلب به صورت چشمگیری افزایش داشته به طوری که روزانه ۵۰۰ اکانت کاربران در سایت های آنلاین شطرنج بسته می شود.

به گزارش پیام خبر، سال ۲۰۲۰ برای شطرنج جهان به دلیل وجود شیوع ویروس کرونا به صورت آنلاین دنبال شد. بسیاری از شطرنج بازان و تماشاچیان از مسابقات آنلاین حمایت و استقبال کرده و به همین دلیل مسابقات آنلاین رشد بسیار چشم گیری در بین اهالی شطرنج داشت. 
اما تقلب یکی از موضوعات جدانشدنی از مسابقات آنلاین شطرنج بود. سایت های آنلاین شطرنج به اذعان خود در دوران کرونا میزبان کاربران بسیار زیادی بوده اند، حتی عضویت در سایت های آنلاین شطرنج پس از شیوع کرونا افزایش چشمگیری داشته است.

سایت های بزرگ آنلاین شطرنج  بیان کرده اند که نرخ بسته شدن حساب ها از زمان شیوع  کرونا در دسامبر ۲۰۱۹ بیش از دو برابر شده است. به عنوان مثال سایت چس دات کام  هر روز نزدیک به ۵۰۰ حساب کاربری شطرنج بازان را می بندد. این بستن اکانت ها تنها به دلیل تخلفات و وجود تقلب بین کاربران از جمله استفاده از موتورهای شطرنج برای انجام مسابقات، دستکاری رتبه و سایر موارد تخلف در بازی است. 

حتی رئیس فدراسیون جهانی از  تقلب به عنوان دوپینگ رایانه ای یاد کرده و آن را  آفت واقعی در شطرنج می داند.  چس دات کام بیان داشته از  از سال ۲۰۰۷ تا آگوست ۲۰۲۰  نزدیک به نیم میلیون حساب را برای تقلب بسته است. این سایت پیش بینی کرده بعد از شیوع کرونا تا فوریه ۲۰۲۱ ، ۵۰۰ هزار حساب و تا اواسط سال ۲۰۲۳ یک میلیون حساب را  خواهد بست.
از زمان شیوع کرونا،  تقلب و بسته شدن حساب ها افزایش چشمگیری داشته چرا که در ماه دسامبر ۲۰۱۹  حدود ۶ هزار اکانت بسته شده اما در  ماه آگوست ۲۰۲۰ حدود ۱۵ هزار اکانت بسته شده است.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

ورزشی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.