نخستین کنفرانس تنوع زیستی فارس

نخستین کنفرانس تنوع زیستی فارس همزمان با روز جهانی حیات وحش، با اعطای جایزه ی مرحوم دکتر ولوی برگزار خواهد شد.

به گزارش پیام خبر، «حمید ظهرابی» گفت: اولین کنفرانس تنوع زیستی با همکاری دانشگاه شیراز در تاریخ 12 و 13 اسفند ماه سال جاری برگزار می شود.وی افزود: دریافت مقالات این کنفرانس از اول بهمن ماه آغاز، و تا اول اسفند ماه سال جاری، از طریق پست الکترونیکی به آدرس farsconference.isc2021@gmail.com ​ انجام خواهد شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس افزود: جایزه ی این رویداد علمی و کاربردی که قرار است همزمان با روز جهانی حیات وحش(12 اسفند) به صورت مجازی (برخط) برگزار شود، مزین به نام مرحوم دکتر حمزه ولوی (مدیرکل فقید محیط زیست فارس) شده است.

این مقام مسئول دلیل انتخاب عنوان این جایزه با نام مرحوم دکتر ولوی را تجلیل از جایگاه علمی، فرهنگی و همچنین قدردانی از سال ها تلاش ایشان در حفظ و حراست محیط زیست و تنوع زیستی کشور و به ویژه استان فارس، بیان کرد و گفت: به پاس خدمات ویژه ی آن مرحوم جایزه ای با نام ایشان در نظر گرفته شده و برای اولین بار در کنفرانس تنوع زیستی فارس به 3 نفر از برگزیدگان در مراسم اختتامیه اهدا خواهد شد.

ظهرابی تصریح کرد: این جایزه با هدف تشویق پژوهشگران، حامیان محیط زیست، سازمان های مردم نهاد (سمن ها) و سایر نهاد ها برای حفظ و احیای تنوع زیستی غنی فارس و کشور به برگزیدگان اعطا می شود.

ظهرابی ادامه داد: از محور های کنفرانس می توان به تنوع ژنتیکی، گونه ای، اکو سیستمی، تنوع زیستی تالاب ها، گونه های بومزاد، گونه های بیگانه، خدمات تنوع زیستی، چالش ها و تهدید ها، مناطق چهار گانه تحت مدیریت، تنوع زیستی و تغییرات اقلیمی، تنوع زیستی و آموزش، تنوع زیستی و فرهنگ محلی، تنوع زیستی و ادبیات، تنوع زیستی و هنر، تنوع زیستی و کرونا، تنوع زیستی و بهره برداری پایدار و همچنین تنوع زیستی و سمن ها را عنوان کرد.

در این کنفرانس، عنایت الله رحیمی، استاندار فارس، حمید ظهرابی، مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس، حمید نادگران، رییس دانشگاه شیراز، سید مجتبی زبرجد، معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه شیراز، علیرضا نعمت الهی، رییس دانشکده علوم دانشگاه شیراز و حمید رضا اسماعیلی، دبیر علمی کنفرانس، سخنران خواهند بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.