کد خبر: 8157
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۹
 • خبرنگار: سمیرا مولودی
 • چاپ
محمد بذرافشان

مدیر کل کمیته امداد فارس گفت: تا پایان امسال به صورت پایلوت ۴۰۰۰ مشترک جدید صدقات خود از طریق دریافت کد QR پرداخت می کنند.

به گزارش پیام خبر محمد بذرافشان، مدیر کل امداد فارس گفت: در ۱۰ ماهه امسال با وجود اعمال محدودیت ها در پی شیوع بیماری کرونا، مردم نیکوکار استان نه تنها همکاری خود را با این نهاد قطع نکردند بلکه بیش از پیش در کمک به نیازمندان پیشرو و در تلاش بودند.

وی با بیان اینکه در ۱۰ ماهه امسال ۳۰۴ میلیارد و ۸۲۸ میلیون ریال صدقه توسط مردم پرداخت شده است؛ تصریح کرد: از این میزان ۱۵۶ میلیارد و ۸۳۳ میلیون ریال از طریق واریز مستقیم و مابقی از طریق مراکز نیکوکاری سطح استان جمع آوری شده است.

بذرافشان افزود: در مدت مشابه سال گذشته، ۲۰۰ میلیارد و ۶۱۸ میلیون و ۸۱۹ هزار و ۵۵۸ ریال صدقه توسط نیکوکاران استان، صدقه پرداخت شده بود که امسال شاهد رشد ۵۲ درصدی کمک های مردمی به کمیته امداد هستیم.

مدیر کل امداد فارس خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۱۰ درصد مشترکان در استان، صدقات خود را به صورت الکترونیکی پرداخت می کنند که با توجه به شیوع بیماری کرونا و تسهیل در پرداخت صدقات، باید به گونه ای پیش برویم که در سال آینده حداقل ۵۰ درصد مشترکان بتوانند از طریق الکترونیکی کمک های خود را پرداخت کنند.

بذرافشان اضافه کرد: روش نوین دیگری برای پرداخت صدقات در مرحله اجرا است که مشترکان با نصب نرم افزار بر روی گوشی همراه خود و دریافت کد QR اختصاصی می توانند صدقات خود را هر زمان از شبانه روز که تمایل داشتند به راحتی پرداخت کنند. این طرح تا پایان سال جاری با جذب ۴۰۰۰ مشترک جدید و به صورت پایلوت در استان فارس اجرا می شود.

وی در پایان یادآور شد: خیران استان همچنان می توانند صدقات خود را از طریق تلفن همراه و به شیوه‌های نوین الکترونیکی پرداخت کنند. کد USSD کمیته امداد فارس با شماره گیری #۲*۰۷۱*۸۸۷۷* از طریق تلفن همراه، نصب نرم افزارهای سکه، سنا، ارسال عدد ۱ به شماره ۸۸۷۷،   تماس تلفن ملی نیکوکاری ۰۹۶۸۸۷ و سایت امداد امام(ره) به نشانی emdad.ir از دیگر راه های پرداخت صدقه به صورت غیر حضوری است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.