کد خبر: 8158
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹
 • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
 • چاپ
کارگروه مد و لباس ممسنی زیر نظر دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کار خود را آغاز کرد.

نخستین فروشگاه مد و لباس اسلامی ایرانی، تا پیش از زادروز فرخنده حضرت زهرا (س) در ممسنی راه‌اندازی خواهد شد.

به گزارش پیام خبر؛ کارگروه مد و لباس ممسنی زیر نظر دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کار خود را آغاز کرد.

سعید محمودی، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ممسنی با اشاره به نیاز راه‌اندازی کارگروه مد و لباس ایرانی اسلامی گفت: راه‌اندازی این کارگروه که از مصوبات شورای فرهنگ عمومی شهرستان، در راستای فرهنگ‌سازی عفاف و حجاب از یک سو و پشتیبانی از تولید، توزیع و بازاریابی پوشاک ایرانی از سوی دیگر است.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ممسنی افزود: این کارگروه رویدادهایی چون برگزاری نمایشگاه فصلی مد و لباس، آموزش کاربردی طراحی مد و لباس با همکاری مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای، آموزش احکام اسلامی عفاف و حجاب، پشتیبانی از تولید و کسب و کارهای فرهنگی و هنری روستایی با اختصاص تسهیلات وام ۴ درصد از بانک کارآفرینی امید، کار خود را آغاز کرد.

سعید محمودی با بیان نیاز به آموزش بیان داشت: نخستین گام، آموزش احکام تجارت و عفاف و حجاب به بازاری‌هاست که سازمان تبلیغات اسلامی، اتحادیه اصناف و اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان آن را انجام خواهند داد.

محمودی، راه‌اندازی نخستین فروشگاه مد و لباس اسلامی ایرانی، تا پیش از زادروز فرخنده حضرت زهرا (س) را دومین گام کارگروه خواند و ادامه داد: در این زمینه هماهنگی لازم با شرکت‌ها و تولیدی‌های پوشاک انجام شده است و امید داریم که زادروز حضرت فاطمه زهرا (س) این فروشگاه گشایش یابد.

 دبیر کارگروه مد و لباس شهرستان ممسنی به حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از کسب و کارهای فرهنگی و هنری روستایی هم پرداخت و بیان کرد: شناسایی و شناساندن کارگاه‌های تولیدی مد و لباس در روستاها، در راستای فرهنگ‌سازی برای روستاها و پشتیبانی از آنان با معرفی به صندوق کارآفرینی امید و دریافت تسهیلات ۴ درصد کسب و کارهای فرهنگی و هنری روستا از پشتیبانی‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

استان ها

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.