کد خبر: 8399
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۷
 • خبرنگار: زهرا بازیار
 • چاپ
حمید ظهرابی مدیر کل محیط زیست فارس

مدیر کل حفاظت از محیط ریست فارس گفت: کارگاه یک روزه تسهیلگری و توانمندسازی سازمان های مردم نهاد فارس در تعامل با جوامع محلی، با همت اداره آموزش و مشارکت های مردمی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس و با حضور سازمان های مردم نهاد و کارشناسان اداره کل با محوریت حفاظت پایدار از محیط زیست برگزار شد.

به گزارش پیام خبر، در حاشیه برگزاری این دوره مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس با اشاره به تبادل تجربه در حوزه حفاظت مشارکتی، خاطر نشان کرد: سازمان حفاظت محیط زیست نیازمند تغییر در رویکرد و نحوه حفاظت از تنوع زیستی است و همچنین موضوع مشارکت ذینفعان و مردم را باید با یک برنامه ریزی مدون، آغاز کنیم و با تسری تجربه های موفق، شاهد نمونه های اثر بخش در سراسر کشور و به ویژه استان باشیم. ‌

حمید ظهرابی اظهار داشت: لازم است در بدنه حفاظت محیط زیست این باور وجود داشته باشد که اگر بخواهیم یک حفاظت پایدار داشته باشیم باید رویکرد های حفاظتی را اصلاح کرده و به نوعی برای مردم و با مردم کار کنیم این امر می تواند منجر به بهبود تنوع زیستی شود، اما پایداری آن موضوع مهم تری است.

این مقام مسئول بیان داشت: کار مشارکت بسیار حساس است و نیازمند تجربه، آگاهی و اصلاح برخی از ساختارها و تفکرات درون سازمانی و ایجاد الگو های موفق به منظور بهره مندی از آن در مشارکت حداکثری است.

وی با اشاره به تجربه موفق گروه های مردمی گفت: در این مناطق نقش اصلی حفاظت کننده از محیط زیست به عهده گروه های مردمی است که امیدواریم این روند با پایداری همراه باشد.

ظهرابی خطاب به سازمان های مردم نهاد افزود: برای مشارکت مردم و ذینفعان دیگر در حفاظت از تنوع زیستی زیر ساختارهایی ایجاد شده است که نیازمند همکاری همه جانبه سمن ها برای اجرایی نمودن آن است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.