کد خبر: 8426
تاریخ انتشار: ۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۹
سومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر فارس

مراسم اختتامیه سومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر فارس صبح امروز، با حضور فرماندهی سپاه فجر فارس و جمعی از اهالی رسانه برگزار شد.

به گزارش پیام خبر، فرمانده سپاه فجر فارس در این مراسم با بیان اینکه محور تمامی فعالیت‌های مهم اجتماعی از رسانه گذشته و اصحاب رسانه نقش ویژه ای در بهبود اطلاع رسانی و کارکردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی دارند تصریح کرد: همکاری مسئولان و رسانه ها باعث برطرف شدن مشکلات جامعه می شود و مدیری که از رسانه ها دوری کند محکوم به فراموشی است.

سردار یدالله بوعلی  اضافه کرد: در بررسی مشکلات نباید از موضوعاتی که در جامعه حائز اهمیت است چشم پوشی شود از این رو خبرنگاران باید با توجه به موضوعات مهم جامعه در این راستا تلاش کنند که با گوش زد کردن موضوعات به مسئولان نقشی در برطرف کردن مشکلات جامعه داشته باشند.

وی به رسانه‌ها نیز توصیه کرد: رسانه‌ها کارکرد بسیار مهمی در جامعه دارند و در کنار مسئولان اگر قرار بگیرند در خواهیم یافت که مشکلات قشر محروم جامعه بیش از پیش در معرض دید قرار خواهد گرفت و این آمال کاهش محسوسی خواهد داشت.

مصطفی اژدری، رئیس سابق سازمان بسیج رسانه فارس نیز در این مراسم هدف از برگزاری جشنواره ابوذر را شناسایی، ایجاد انگیزه، شور و نشاط در اصحاب رسانه و بررسی چالش‌ها و معضلاتی عنوان کرد که توسط بزرگان نظام و دولتمردان مطرح شده است.

دبیر سومین دوره جشنواره رسانه ای ابوذر فارس نیز با تصریح اینکه برای ششمین سال متوالی این جشنواره در سطح کشور و سومین سال در استان فارس در دستور برگزاری قرار گرفت، گفت: در هشت محور خبر، یادداشت و مقاله، گام دوم انقلاب، گزارش، مصاحبه، تیتر و عکس ۱۴۰ اثر به دبیرخانه سومین جشنواره در استان فارس ارسال شد که آثار ١۴ نفر به عنوان آثار منتخب معرفی شدند.

ابراهیم شیشه گر  اضافه کرد: احمدرضا سهرابی در بخش کاریکاتور، آقای مجتبی اشرافی بخش فیلم کوتاه و خانم مژده عینی در بخش خبر عنوان شایسته تقدیر را کسب نمودند، همچنین خانم فاطمه ابراهیمی، راضیه نجار و سعید رضا امیرآبادی نیز عناوین اول تا سوم بخش گزارش را از آن خود کردند، در این بخش آقای محسن نیدانی نیز حائز عنوان شایسته تقدیر شد، در بخش تیتر خانم فاطمه ایزدی عنوان نخست و در بخش مقاله و یادداشت سرکار خانم سیده سمیرا متین نژاد و آقای سعیدرضا امیرآبادی به عنوان نفرات برگزیده جشنواره امسال انتخاب شدند.

دبیر سومین دوره جشنواره رسانه ای ابوذر اضافه کرد: در بخش مصاحبه نیز آقای محسن نیدانی و خانم مریم رضایی برگزیده شدند. همچنین آقایان هاشم عرفان منش و امیر صادقیان نیز به عنوان برگزیدگان بخش عکس سومین جشنواره ابوذر فارس انتخاب شدند.

وی همچنین با بیان اینکه آثار منتخبین استان فارس به مرحله کشوری ارسال می‌شود، ابراز امیدواری کرد که در مرحله کشوری این جشنواره شاهد رتبه‌های برتر از استان فارس باشیم.
لازم به ذکر است در پایان این مراسم سرگرد رضایی به عنوان مسئول جدید بسیج رسانه فارس معارفه شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.