کد خبر: 8474
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۱
 • خبرنگار: منیره خسروبیگ
 • چاپ
محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: با کمک مردم سالاری دینی، بسیج مردم و دخالت دین در سیاست توانستیم نظام بزرگی را به دست آوریم.

به گزارش پیام خبر،  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در نشست بصیرت افزایی که به همت ائتلاف وحدت ملی استان فارس با حضور خبرنگاران و مسؤلین برگزار شد، ضمن تبریک میلاد حضرت علی (ع) گفت : اینک دو سال از گام دوم ملی گذشته است و جهش پیشرفت نام گذاری شده، باید بتوانیم تمدن محکم برای مردم ایجاد کنیم و  نباید عقاید خود را به کشور های دیگر تحمیل کنیم. 

محسن رضایی تصریح کرد: سیاست ما سیاست برادری است، امروزه امر دفاع، سیاست و امنیت استقرار پیدا کرده است و زمانی درون کشورکامل می شود که جامعه ساخته شود یعنی جمعیتی که در نظام زندگی می‌کنند در حد همان آرمان هایی که بوده، آباد شوند.   

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه ایران هر چه بیشتر پیشرفت کند برای خود و دیگر کشور ها تاثیر گذار است، افزود: در گام نخست انقلاب مهم ترین مسئله سیاست بود و دشمنان کشور تلاش میکردند تا امنیت در ایران مستقر نشود، ولیکن با سربلندی امروزه امر دفاع، سیاست و امنیت استقرار پیدا کرده است و امروزه امر دفاع و سیاست امنیت پایه های محکمی دارد و زمانی اقتصاد و فرهنگ ایران پایه های محکمی پیدا می کند که تمدن قوی به وجود آید.  

وی ضمن اینکه ما نسبت به گذشته پیشرفت کرده ایم، اما از دیگر کشور ها عقب مانده ایم، اظهار کرد: نسبت به آرمان های مردم عقب مانده ایم باید در خواست ها تفکیک شوند، تا پیشرفت ها بیشتر شودو در گام دوم انقلاب دشمنان مقابل جهش پیشرفت ایستادند و اکنون مشکل کشور ما وجود ستون پنجم و دشمنان رودررویی همچون آمریکا، انگلیس و دیگر همدستانشان است.  

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد :ستون پنجمی که امروزه پشت جمهوری اسلامی است، گروه اول رانت خواران هستند که از منافقین گام اول هم بدترند، دوم عوامل نفوذی و سوم بازیگران سیاسی اند، که با قدرت و تمامی توان مقابل این ها ایستادگی می کنیم و باید سالم سازی اقتصادی، امنیتی و سیاسی به طور جدی انجام شود و مردم ما با انتخاب رئیس جمهور توقعات فراوانی دارند اما با وجود بازیگران سیاسی دیگر امیدی به انتخابات ندارند، اگر در رابطه با این مسئله سالم سازی سیاسی انجام نگیرد تمام آثار گام نخست انقلاب از بین می رود و مردم بازیگران سیاسی را نمیشناسند پس باید این افراد را به مردم نشان داد تا از طریق اطلاعات و سپاه و ائتلاف های مردمی شناخته شوند.  

همچنین رضایی با اشاره به اینکه با وعده دادن مشکلات کشور حل نخواهد شد، گفت : باید این را هم دانست که منتخبین هم دوست ندارند بعد از چهار سال با کارنامه سیاه از میان مردم بروند، پس باید بدانیم که مشکل اصلی وجود ستون پنجم و نفوذی ها است، که با اطلاعات اشتباهی که نفوذی ها به مسئولین می‌دهند باعث تصمیم گیری اشتباه خواهد شدو هدف اصلی دشمنان کشور ایران این است که افراد قوی انتخاب نشوند و افرادی منتخب شوند که اهداف خودشان را به ثمره برسانند، تنها راه ما بصیرت افزایی و وحدت میان همه مردم ایران است، پس باید تمامی حزب ها با یگدیگر یکی شوند و دست به دست هم دهند، برای وحدت مسائل حاشیه را باید کنار گذاشت.   

رضایی در پایان افزود: ما با دشمنانی دست و پنجه نرم می‌کنیم که در سال های گذشته خودشان درگیر بودند اما اکنون همه آنها در مقابل ایران ایستاده اند، خوشبختانه استان فارس، (شیراز) در هر زمان نقش تعیین کننده داشته و در گام دوم انقلاب هم باید جایگاه خود را پیدا کند و این صدایی که در شیراز برپا شده است باید در کل کشور ایران هم طنین انداز شود.  

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

سیاسی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.