مهرزاد لطفی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت: با همت معاونت بهداشت دانشگاه و روسای مراکز بهداشتی، وجود آزمایشگاه های استان فارس به عنوان مراکز پیشرو در تشخیص کرونا با شرایط ایمن، سبب شده مردم با خاطری آسوده به آزمایشگاه ها مراجعه کنند.

به گزارش پیام خبر، دویست و هفتاد و ششمین نشست ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، با تقدیر رییس دانشگاه از عملکرد یک سال گذشته آزمایشگاه های فارس همراه بود. 

 «مهرزاد لطفی» در این نشست ضمن بررسی اقدامات حوزه های مختلف دانشگاه در زمینه مقابله با کرونا و نحوه ارایه خدمت به بیماران، گفت: با نظارت های موثر دانشگاه بر بیمارستان ها و روند خدمت رسانی به بیماران، وضعیت ارایه خدمت به مراجعان و بیماران در بیمارستان ها و مراکز درمانی فارس شکل مناسبی دارد و به یک آرامش نسبی دست پیدا کرده ایم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز همچنین با اشاره به عملکرد یک سال گذشته آزمایشگاه های استان گفت: با همت معاونت بهداشت دانشگاه و روسای مراکز بهداشتی، وجود آزمایشگاه های استان فارس به عنوان مراکز پیشرو در تشخیص کرونا با شرایط ایمن، سبب شده مردم با خاطری آسوده به آزمایشگاه ها مراجعه کنند.

وی در ادامه، افزایش تست های تشخیص کرونا از روزی ۳۰۰ تست به بیش از ۲۰۰۰ تست را یک اقدام بزرگ برشمرد و از تلاش تمام کارکنان آزمایشگاه ها تقدیر کرد.

سرپرست معاونت درمان دانشگاه نیز در این نشست، از افزایش نسبی موارد اینتوبه در بخش های مراقبت ویژه بیمارستان های استان خبر داد.

«اورنگ ایلامی» همچنین گفت: تاکنون دو هزار و ۵۲۵ نفر در فارس بر اساس اولویت های تعیین شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و در دو مرحله واکسن کرونا دریافت کرده اند.

در نشست امروز ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، معاونان و مدیران ارشد دانشگاه گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه های مختلف دانشگاه در زمینه مقابله با کروناویروس ارایه دادند و مصوبات روزهای گذشته این ستاد، بررسی شد.

ارایه گزارش دستاوردهای یک سال گذشته آزمایشگاه تشخیص مولکولی مرجع منطقه ای کرونا-آنفلوآنزا دانشگاه از دیگر بخش های نشست امروز ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا بود که از سوی «لیلا بدیعی» کارشناس مسوول امور آزمایشگاه های معاونت بهداشت دانشگاه، انجام شد.

دویست و هفتاد و ششمین نشست ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی شیراز، صبح امروز سیزدهم اسفند در دفتر ریاست دانشگاه برگزار شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.