کد خبر: 8717
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۲
  • خبرنگار: منیره خسروبیگ
  • چاپ
ثبت نام انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس بیان کرد: تاکنون در ششمین روز از مهلت قانونی ثبت‌نام نامزدهای ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر هزار و ۳۸۹ نفر در استان فارس ثبت‌نام کردند.

به گزارش پیام خبر،  احمد احمدی‌زاده گفت: از روز نخست ثبت نام تا ساعت ۱۸ روز دوشنبه ۲۵ اسفند، یکهزار و ۳۸۹ نفر در انتخابات شوراهای اسلامی نام نویسی کردند که شهرستان شیراز با ۳۹۳ نفر بیشترین داوطلب را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: از این تعداد یکهزار و ۲۵۷ نفر آقا و ۱۳۲ نفر زن هستند که ۱۸۸ نفر از داوطلبان سابقه نمایندگی در ادوار مختلف شورا را داشتند و در این شهرستان نیز امروز ۱۵۴ نفر اقدام به ثبت‌نام کرده که از این تعداد ۱۳۵ نفر مرد و ۱۹ نفر زن هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس در خصوص میانگین سنی ثبت‌نام شدگان قطعی انتخابات نیز عنوان کرد: پس از بررسی آمار مربوط به ثبت نام شدگان در استان، در میانگین سنی زیر ۳۰ سال ۱۰۸ نفر و ۷۱ تا ۷۵ سال ۲ نفر در این انتخابات ثبت‌نام کردند.

وی به سطح تحصیلات داوطلبان اشاره و اعلام کرد: بیشترین فرآوانی مربوط به شغل آزاد و کارمند است و تعداد ۳۳ داوطلب تحصیلات زیر دیپلم و  ۴۱ داوطلب تحصیلات دکتری دارند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

سیاسی

گفتگو و تحلیل