حافظیه

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، گفت: امکان بازدید گردشگران از تمامی موزه‌ها و اماکن تاریخی و گردشگری به صورت یک ساعته در این ایام تعیین شده است، برای نمونه موزه‌های مسقف هر یک ساعت تنها پذیرای ۲۰ گردشگر خواهد بود.

به گزارش پیام خبر، مصیب امیری گفت: امکان بازدید گردشگران از تمامی موزه‌ها و اماکن تاریخی و گردشگری به صورت یک ساعته در این ایام تعیین شده است، برای نمونه موزه‌های مسقف هر یک ساعت تنها پذیرای ۲۰ گردشگر خواهند بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس افزود: مجموعه‌های فرهنگی حافظ و سعدی که از وسعت بیشتری برخوردار و دارای فضای باز هستند در یک ساعت بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ گردشگر را پذیرا هستند.

وی تصریح کرد: اماکنی تاریخی که وسعت ۱۰ تا ۱۵ هکتار دارند مانند مجموعه جهانی پاسارگاد و یا تخت جمشید تعداد بازدید گردشگران در یک ساعت، ۵۰۰ نفر است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس گفت: تمامی این محدودیت‌ها برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا است و امیدواریم با رعایت این شروط مسافران سفر خوبی را در نوروز ۱۴۰۰ فارس داشته باشند.

امیری تاکید کرد: تمامی برنامه‌های نوروزی تابع تصمیمات ستاد ملی و استانی کرونا است و شرط سفر به استان فارس استفاده از تورهای گردشگری است.

وی ادامه داد: با برنامه ریزی‌های انجام شده مسافران ورودی به فارس در تعطیلات نوروزی تنها از طریق آژانس‌های مسافرتی و در قالب تورهای گردشگری می‌توانند به این استان سفر کنند.

امیری افزود: مسافرانی که به صورت انفرادی و یا با وسایل حمل و نقل عمومی مانند قطار، اتوبوس و هواپیما هم قصد سفر به استان فارس را دارند باید به رزرو هتل و مراکز اقامتی مورد تأیید وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اقدام کنند.

به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، چنین اقدامی تأثیر بسزایی در رونق واحدهای اقامتی استان خواهد داشت و امیدواریم ضرر و زیانی که امسال ناشی از تعطیلی‌ها و لغو سفر به این واحدها و البته صنعت هتل‌داری وارد شد جبران شود.

وی با تاکید بر اینکه مراکز گردشگری و اقامتی و هتل‌های استان در نوروز افزایش نرخ نخواهند داشت، افزود: یکی از مزایای محدودیت‌های اعمال شده اجرای سفرهای مسئولانه خواهد بود که بی شک همگانی و همه زمانی سفر را در پی دارد.

براساس برنامه ریزی‌های انجام شده از ۱۶ اسفند ماه فروش بلیت موزه‌ها و اماکن تاریخی، فرهنگی و گردشگری استان به صورت اینترنتی انجام می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

گردشگری

گفتگو و تحلیل