سفرهای نوروزی

مدیر کل فرهنگی معاونت گردشگری و امور زیارتی استانداری فارس در رابطه با اقدامات ستاد خدمات سفر و مسافران نوروزی، مطرح کرد: با توجه به شرایطی که در کشور وجود دارد، تاکید موکد و مکرر و درخواست ما از هموطنان به مسافرت ننمودن مخصوصا به استان فارس و شهر شیراز است.

به گزارش پیام خبر،  مجتبی علوی، امروز پنج شنبه ۵ فروردین در مورد اقدامات ستاد خدمات سفر و مسافران نوروزی گفت: با توجه به شرایطی که در کشور وجود دارد، تاکید موکد و مکرر و درخواست ما از هموطنان به مسافرت نکردن مخصوصا به استان فارس و شهر شیراز است.

مدیرکل فرهنگی معاونت گردشگری و امور زیارتی استانداری فارس، ادامه داد: تعطیلی تمامی کمپ های شهرداری در سطح استان و ممنوع بودن نصب و برپایی چادرهای مسافرتی و همچنین تعطیلی ستاد اسکان آموزش و پرورش و عدم پذیرش مسافر و اسکان در مدارس از دیگر اقدامات در نظر گرفته شده به منظور تحقق این تصمیم است.

وی با تاکید بر توجه مسافران به گردشگری مسئولانه افزود: در صورت ضرورت سفر نیز گردشگری مسئولانه می تواند با حفظ تمامی دستورالعمل ها و شیوه نامه های بهداشتی و حتی الامکان استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی مانند هواپیما و قطار و اتوبوس با مشخص کردن مکان اقامت در شهر مقصد آن هم  فقط در اماکن دارای مجوز از اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مانند هتل ها و مسافرخانه ها انجام  گیرد.

علوی اضافه کرد: در صورت تمایل همشهریان عزیز و مسافران به بازدید از اماکن تاریخی و گردشگری نیز خواهشمندیم از قبل بلیط خود را اینترنتی تهیه کرده و  با حضور در مکان و زمان مورد نظر و رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی مانند رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک و جلوگیری از تجمع؛ بازدید خود را انجام دهند.

وی نسبت به حجم گردشگران که به صورت مسئولانه سفر کرده اند، گفت: تعداد مسافران که در قالب سفرهای مسئولانه به استان فارس سفر نموده اند تا ۴ فروردین بیش از ۳۳ هزار نفر است.

وی در پایان یادآوری کرد: همچنین شمار بازدید کنندگان از مراکز تاریخی و تفریحی تا روز ۴ فروردین بیش از  ۴۰۰هزار نفر بوده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

گردشگری

گفتگو و تحلیل