کد خبر: 8868
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۹
بیت کوین

قیمت بیت کوین در محدوده ۵۸ هزار دلار در نوسان است اما تحلیل‌ها از کاهش دامنه نوسان نیز به نفع آینده این بازار است.

به گزارش پیام خبر،  اقتصاد نیوز نوشت:  در روزی به نام احمق‌ها یک رستوران بیت کوین هدیه داده تا فراگیر شدن آن در بازار به نمایش گذاشته شود.

رستوران‌های زنجیره‌ای چیپوتل در روز ملی باریتو (نوعی غذای مکزیکی) به ارزش ۱۰۰ هزار دلار باریتو مجانی و ۱۰۰ هزار دلار بیت کوین به مشتریان خود هدیه دادند. این رستوران در روز اول آپریل که به روز احمق‌ها نیز معروف است، با طراحی یک بازی، ۱۰ هزار عدد باریتو، ۵۰ جایزه ۵۰۰ دلاری و ۳ جایزه ۲۵ هزار دلاری به شکل بیت کوین به طرفداران خود اهدا کرد. بازی از این قرار بود که مثلا استفان توماس، موسس کمپانی کویل (یک شرکت ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی) رمز هارد دیسک خود را که حاوی ۳۷۸ میلیون دلار به شکل بیت کوین است فراموش کرده، این رمز یک عدد شش رقمی است و هر شرکت‌کننده می‌توانست ۱۰ حدس بزند تا ۲۵ هزار دلار به شکل بیت کوین دریافت کند.

علامت محدود شدن نوسان بیت کوین

در حالی که نرخ بیت کوین در محدوده ۵۸ هزار دلار در نوسان است برخی تحلیل‌ها حکایت از این دارد که کاهش دامنه نوسان عکس آنچه فکر می‌شود به نفع این ارز دیجتالی است.

بلومبرگ به نقل از یک تحلیل گر می‌نویسد: نشانه‌های نرمال شدن نوسانات بیت کوین دلگرم‌کننده است. از نظر ما، عادی‌سازی بالقوه نوسانات بیت کوین احتمال حضور سرمایه‌گذاران نهادی جدید را بیشتر می‌کند. البته برخی دیگر هنوز بر بازدهی این بازار در سمه ماه گذشته به عنوان یک مزیت تاکید دارند. به گفته برخی تحلیل گران بازدهی اخیر بیت کوین موجب شده برخی سرمایه‌گذاران راغب شوند با سر در این بازار شیرجه روند.

کوین دسک نیز در مطلب اشاره کرده که بخش عمده بیت کوین‌ها خریداری شده در این مدت صرف ذخیره شده و وارد تجارت نشده است. این همان نکته جدیدی است که تحلیل گران درباره آن سخن می‌گویند ارزهای دیجتالی در حال تبدیل شدن به پناهگاه هستند. اتفاقی که اگر رخ دهد به نفع افزایش نرخ انها است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

بین الملل

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.