مصیب امیری مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس از کاهش ۷۸ درصدی بازدید از اماکن گردشگری فارس در نوروز ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه خبر داد.

به گزارش پیام خبر، مصیب امیری امروز ۱۴ فروردین‌ با اشاره به بازدید از اماکن گردشگری فارس در نوروز گفت: آمار بازدیدکنندگان از اماکن فرهنگی تاریخی استان فارس از ۲۵ اسفندماه تا ۱۳ فروردین‌ماه سال جاری، ۲۵۲ هزار و ۲۱۹ نفر بازدید بوده است درحالی‌که در سال ۹۸ این آمار یک‌میلیون و ۱۳۲ هزار و ۲۱۸ نفر بازدید بوده است.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس  با اشاره به نظارت‌های مستمر در ایام نوروز از مراکز اقامتی مجاز و اماکن تاریخی و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی ادامه داد: مجموعه فرهنگی تاریخی آرامگاه حافظ با ۹۱ هزار و ۴۲۴ بازدیدکننده بیشترین بازدید را داشته است و بعدازآن به ترتیب مجموعه فرهنگی تاریخی آرامگاه سعدی با ۴۸ هزار و ۵۳۴ بازدید، مجموعه میراث جهانی تخت جمشید با ۳۸ هزار و ۲۹۷ بازدید، مجموعه زندیه با ۳۶ هزار و ۱۹۱ نفر بازدید و مجموعه میراث جهانی پاسارگاد با ۱۶ هزار و ۷۹۲ بیشترین بازدیدها را داشته‌اند.
وی با اشاره به افزایش ساعت بازید از اماکن تاریخی، فرهنگی و گردشگری استان بر اساس دستور ستاد استانی کرونا باهدف جلوگیری از تجمع گردشگران و مسافران و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، بیان کرد: بازدید اماکن تاریخی، فرهنگی و گردشگری فارس سانس بندی شده بود و برای عدم ایجاد مشکل دراین‌باره، گیشه‌های ارائه خدمات هم برای فروش بلیت فعال بودند.
امیری ادامه داد: ضریب اشغال هتل‌ها و هتل آپارتمان‌ها امسال در فارس نیز در نوروز به حدود ٣۰ درصد رسید.
وی بیان کرد: امسال اسکان در کمپ‌ها، اسکان‌های چادری و مهمان‌پذیرهای دولتی ممنوع بوده و مسافران تنها امکان استفاده از مراکزاسکان تحت نظارت میراث‌فرهنگی، گردشگری صنایع‌دستی را داشته‌اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

گردشگری

گفتگو و تحلیل