کد خبر: 8961
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۱
فیلم کوتاه «اُوروبروس_Ouroboros»

تصویربرداری فیلم کوتاه «اُوروبروس_Ouroboros» در شیراز به پایان رسید.

به گزارش پیام خبر، این فیلم که به نویسندگی و کارگردانی مشترک حسن ابراهیمی نژاد و محمد زارع ساخته شده، طبیعت دایره وار زمان و «بی‌زمانی» را روایت می کند.

این کارگردانان از تجربه اولین کارگردانی خود اینطور یاد می کنند که فعالیت هنری و خصوصا فیلمسازی در جامعه ای که خیلی از جوان‌ها سعی در محیا کردن اولویت های اولیه زندگی شان دارند خیلی سخت بوده و به دلیل آنکه اساسا هنر یک حرفه خلاقیت محور است و متاسفانه مشکلات آنقدر زیاد است که فرصتی برای کار خلاقه باقی نمی‌گذارد؛ اما در عینِ حال، امیدواریم که رسالتِ هنر، جای خودش را در وجود ما پیدا کرده و بتوانیم ذره ای آن را متجلی سازیم.

این هنرمندان جوان شیرازی در ادامه افزودند: برای تبدیل ایده و خط فکری مان به  فیلم، راه بسیار سختی پیش رویمان بود، اما با وجود گروه «شگین کمان» با مدیریت مسیحا رحیمی و حضور اسماعیل پرویزی و محمد ناصری راد، راه برایمان هموار شد و موفق به تولید این فیلم شدیم.

در فیلم کوتاه «اُوروبروس» حامد ارشادی و امیرحسین سبحانیان نقش آفرینی می کنند و دیگر عوامل تولید فیلم، نویسنده و کارگردان: حسن ابراهیمی نژاد و محمدزارع، تهیه کننده: اسماعیل پرویزی و مسیحا رحیمی، تصویربردار: اسماعیل پرویزی، دستیارتصویربردار: مسیحا رحیمی، صدابردار: علی بلندنظر، تدوین و صداگذاری: محمد ناصری راد، دستیار کارگردان: لعیارحیمی، برنامه ریز: فائزه کریمی، منشی صحنه: ملینا سیرتبخش، طراح گریم: باران وفادار، دستیارگریم: امیرحسین سبحانیان، آهنگساز: محمدزارع، گروه تولید: رضا شهسواری فرد_هاشم محمدی، روابط عمومی: محمد ناصری راد، مدیرصحنه: کوروش خرم، طراح لباس: هستی کرمی، عکاس: سمانه رعیت، طراح پوستر: نگین نبی زاده و مجری طرح: موسسه «هنرآفرینان فردای پارس» و گروه فرهنگی و هنری هشگینکمان هستند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.