کد خبر: 9311
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۱
کانون پرورش فکر کودکان و نوجوانان

کودکان و نوجوانان عضو مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس در مرحله ابتدایی «اولین جشنواره‌ی جهانی نقاشی کودک کرمان» پذیرفته شدند.

به گزارش پیام خبر، در فهرست ابتدایی پذیرفته‌شدگان «اولین جشنواره‌ جهانی نقاشی کودک کرمان» که با موضوع «از خانه تا کهکشان» برگزار شد، نام ۴ نفر از اعضای مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان استان فارس، می‌درخشد.
بر این اساس و بنا بر اعلام نتایج اولیه‌ داوری از سوی دبیرخانه‌ این رویداد بین‌المللی، در گروه سنی نوباوه(۵ تا ۸ سال)، «محمد امین جایمند از مرکز فرهنگی هنری شماره ۱ جهرم و یسنا کشاورزی از مرکز فرهنگی هنری شماره ۳ شیراز موفق به راهیابی به مرحله‌ اول جشنواره شدند.
همچنین آرام تیموری و عرفان خدیور از مرکز فرهنگی هنری لارستان به ترتیب در گروه‌های سنی نونهال(۹ تا ۱۱ سال) و نونگاه (۱۲ تا ۱۵سال)، به عنوان پذیرفته‌شدگان مرحله‌ اولیه، معرفی شدند.
«اولین جشنواره‌ جهانی نقاشی کودک کرمان»، به عنوان حرکتی مؤثر در جهت افزایش سطح آگاهی کودکان نسبت به ابعاد گوناگون زندگی، بالا بردن اشتیاق آن‌ها به مشارکت در رقابت‌های فرهنگی و اجتماعی بین کودکان جهان در راستای خلق آینده‌ای بهتر و در نهایت معرفی شهر تاریخی و فرهنگی کرمان به کودکان امروز و بزرگترهای فردا، در بهمن ماه ۱۳۹۹ آغاز به کار کرد و در دور اول، کودکان و نوجوانان، از ۳۷ کشور جهان با هم رقابت کردند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل