کد خبر: 9325
تاریخ انتشار: ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۸
بیماران کرونا

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با فوت ۱۶ بیمار کرونا در فارس، آمار جانباختگان ناشی از کرونا در فارس به چهار هزار و ۳۳۰ نفر رسید.

به گزارش پیام خبر، سیدروح الله حسینی ضمن تبریک عید سعید فطر و آرزوی قبولی طاعات و عبادات روزه داران و اعلام آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۸۶۹ هزار و ۹۵۵ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۲۵۲ هزار و ۷۲۳ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۹۹ هزار و ۲۲۸ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۴ هزار و ۴۴۹ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۶۷ هزار و ۱۷۲ بیمار مبتلا به کرونا در استان فارس شناسایی شده است.

 مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را نیز یک هزار و ۷۹۲ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۲۷۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

وی با اعلام جان باختن ۱۶ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کرونا از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را چهار هزار و۳۳۰ اعلام کرد.

مدیر روابط عمومی این دانشگاه همچنین از بهبودی ۲۴۱ هزار و ۹۱۲ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

وی با قددرانی از افرادی که در تعطیلات پایانی هفته از حضور در دورهمی های خانوادگی و مسافرت پرهیز کردند، ابراز امیدواری کرد تا با رعایت اصول بهداشتی نظیر استفاده مداوم از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی از دیگران، حافظ سلامتی خود و اطرافیان در برابر این بیماری خطرناک باشیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل