بهمن بهروزی، مدیر عامل آبفا شیراز

رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شیراز گفت: با توجه به کاهش بارندگی ها سال سختی را پیش بینی می کنیم.

به گزارش پیام خبر، بهمن بهروزی گفت: بارندگی در استان ۵۰ درصد نسبت به زمان مشابه در سال قبل کاهش داشته است، این امر سبب کاهش حجم منابع آبی سطحی و افت سفره‌های آب زیرزمینی شده است از این رو سال سختی را پیش بینی می کنیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شیراز با بیان اینکه با شروع فصل گرم سال و رعایت مسائل بهداشتی به دلیل شیوع کرونا مصرف آب افزایش می یابد، ادامه داد: در صورت عدم رعایت الگوی مصرف، مجبور به اعمال جریمه مازاد بر الگوی مصرف و حتی قطع آب مشترکان بد مصرف باشیم، پس از تمامی شهروندان عزیز تقاضا داریم که مصرف آب را مدیریت‌ کنند.

وی افزود: پروژه‌های مدیریت تأمین آب شامل حفاری چاه‌های جدید، افزایش ظرفیت و مهندسی مجدد و بهسازی چاه‌ها و نیز استفاده بهینه از آبهای سطحی   برنامه‌های شرکت آبفاشیراز جهت گذر از بحران کم‌آبی درسال ۱۴۰۰ است.

رئیس شرکت آب و فاضلاب شیراز پیرامون پروژه های مدیریت مصرف تصریح کرد: پروژه‌های مدیریت مصرف از تبدیل انشعاب غیرمجاز به مجاز، تعویض کنتور و همچنین شناسایی و کنترل مصارف مشترکین پرمصرف در دستور کار شرکت آبفای شیراز جهت  عبور از بحران کم‌آبی سال جاری قرار دارد.

بهروزی توضیح داد: اصلاح و بهسازی شبکه اجرای خطوط انتقال بین مخازن، اصلاح و احداث ایستگاه‌های پمپاژ و هوشمند سازی شبکه از دیگر برنامه‌های آبفا شیراز برای عبور بدون مشکل از تابستان ۱۴۰۰ است.

وی در پایان در خصوص استفاده از کولر آبی در فصل گرما گفت: به شهروندان توصیه می‌کنیم که بر کارکرد کولرهای آبی نظارت داشته باشند که شامل نصب سایبان، بررسی و کنترل نشت آب، تعویض پوشال به‌موقع و کاهش ساعت استفاده در شبانه‌روز و ساعات خنک است و همچنین نصب تجهیزات کاهنده مصرف، آبیاری فضای سبز در پایان شب و ...  که رعایت این موارد بیش از ۳۰ درصد به کاهش مصرف آب کمک می کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

استان ها

گفتگو و تحلیل