کد خبر: 9490
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۸
  • خبرنگار: نوید جعفری
  • چاپ
کتاب قدیمی - قلم - ادبیات - نسخ خطی

نخستین جشنواره «بایوم شرین» به کوشش انجمن نمایش شهرستان ممسنی و سمن جوانان اخلاق مدار «دژ سپید»، شورای شهر نورآباد و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ممسنی و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با تمرکز بر زبان های مادری دوشنبه 10 خرداد ماه به کار خود پایان می دهد.

به گزارش پیام خبر، بادام شیرین یا در زبان محلی بایوم شرین نخستین رویداد هنری است که در سطح ملی با موضوع زبان های مادری کار خود را از شهرستان ممسنی استان فارس آغاز کرد.

 این جشنواره کودکان ۵ تا ۱۳ سال و زنان و مادران ایرانی را که به یکی از زبان های محلی آشنایی دارند فراخواند تا در کنار هم  در بخش های جداگانه ای به رقابت بپردازند.

هیجان و جذابیت این جشنواره از اینرو است که اجرای هنرمندان در چارچوب بازگویی قصه و لالایی یا داستان و آثار ادبی ملی به گویش های محلی و شعب زبان پارسی انجام می شود.

گفتنی است تمرکز بر حضور آثار کودکان و زنان و مادران از تازه ها و بدعت گذاری های این جشنواره بشمار میرود. برگزاری این جشنواره به شیوه و پلتفرم مجازی فرصتی فراهم کرد تا افراد بیشماری از سراسر کشور در آن شرکت کنندبه گونه ای که در بازده زمانی کوتاه تعیین شده از سوی ستاد برگزاری جشنواره و دوره سخت اعمال محدودیت فعالیت های اجتماعی و فرهنگی ناشی از همه گیری کرونا تعداد ۱۱۰ اثر به دبیرخانه جشنواره فرستاده شد.
آیین پایانی و معرفی آثار برتر نخستین جشنواره ملی «بایوم شرین» (بادام شیرین) با پیشنهاد و مدیریت مرتضی سعیدیان پیشکسوت و مدرس هنرهای نمایشی  و دبیری پوریا مرادی به یاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس  و همراهی سایر ارگان های دولتی شهرستان ممسنی  به شکل مجازی روز دوشنبه از ساعت 6 عصر تا 8 شب به مدت دو ساعت روی پلتفرم های اینترنتی آنلاین  برگزار می شود.

پخش اختتامیه از آدرس زیر: https://instagram.com/javanan.dezhspid_ngo?utm_medium=copy_link

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل