بارگیری و صادرات

نخستین محموله صادراتی مونو اتیلن گلایکول تولیدی شرکت پتروشیمی شازند از بندر امیرآباد به مقصد روسیه ارسال شد.

به گزارش پیام خبر،  محمدعلی اصل سعیدی پور گفت: نخستین محموله صادراتی مونواتیلن گلایکول (MEG)، تولید شرکت پتروشیمی شازند، به شکل فلکسی تانک از بندر امیرآباد به مقصد آستاراخان روسیه بارگیری و ارسال شد.                                                                                                        

مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد با بیان این که تقویت دانش و فناوری های درون زا به عنوان یکی از مهمترین شاخص های رشد زیر ساختی اقتصاد کشور به شمار می رود گفت: تلاش علمی جهت تجاری سازی و در راستای حمایت از تولید داخلی و بازاریابی بین المللی موجب شد، تا مونو اتیلن گلایکول به یک کالای تجاری و صادراتی در کشور تبدیل شود.

وی با اشاره به اینکه مونو اتیلن گلایکول درگذشته به صورت بشکه ای و محدود از خلیج فارس به کشور چین و کشورهای شرق و جنوب شرقی آسیا صادر می شد اظهار داشت: با تلاش شبانه روزی مجموعه بندر امیرآباد در فراهم نمودن شرایط نگهداری این ماده ارزشمند، برای نخستین بار محموله مونو اتیلن گلایکول تولیدی شرکت پتروشیمی شازند از بندر امیرآباد به روسیه صادر شد.

مدیرکل بندر امیرآباد حجم این محموله صادراتی را TEU ۹  کانتینر ۲۰ فوت عنوان کرد که در صنایع نساجی و چرم، ضد یخ، تولید انواع رزین پلیمری، مصالح و مواد ساختمانی، صنایع لاستیک سازی و ... کاربرد فراوان دارد.

سعیدی پور در پایان ابراز امیدواری کرد: با توجه به فراهم بودن زیرساخت ها و روند فزاینده صادرات کالا در سال جاری، شاهد ارسال انواع کالاهای تجاری از بندرامیرآباد به سایر کشورهای  حوزه CIS باشیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل