کد خبر: 9564
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۶
علی همتی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت:  از ابتدای شیوع کرونا تاکنون، ۲ هزار و ۱۴۴ نفر در شیراز بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

به گزارش پیام خبر، عبدالرسول همتی گفت: با جان باختن ۱۴ هم استانی دیگر در اثر کرونا طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کرونا از ابتدای شیوع بیماری تا کنون به چهار هزار و ۶۵۶ نفر رسید.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز افزود:۲ هزار و ۱۴۴ مورد مربوط به شیراز است و  از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۹۲۳ هزار و ۹۸۰ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۲۶۵ هزار و ۷۳۸  بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

وی اضافه کرد: همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۰۶ هزار و ۷۸۹ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۶ هزار و ۲۳۱ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۸۱ هزار و ۹۶۹ بیمار مبتلا به کرونا در استان فارس شناسایی شده است.
همتیمجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را نیز هزار و ۷۴ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۴۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.
معاون بهداشت این دانشگاه همچنین از بهبودی ۲۵۸ هزار و ۲۶۱ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
وی با اشاره به روند افزایشی مراجعه به مراکز ۱۶ ساعته و موارد بستری در بیمارستان های استان بر اثر ابتلا به کروناویروس، توصیه کرد: لازم است برای پیشگیری از ابتلا به کروناویروس، به رعایت پروتکل های بهداشتی توجه بیشتری شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل