کد خبر: 9567
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۴
  • خبرنگار: منیره خسروبیگ
  • چاپ
نشست خبری محمدرضا امیری، فرماندار شیراز

رئیس ستاد انتخابات شهرستان شیراز گفت: فعالیت ادارات در افزایش مشارکت عمومی ارزیابی می‌شود.

به گزارش پیام خبر، محمدرضا امیری در جمع مدیران و روسای دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی شهرستان شیراز که نقش پر رنگ تری در مسائل اجتماعی دارند، بیان کرد: مدیران اجرایی شهرستان شیراز در زمینه انتخابات، برنامه های ویژه برای جوامع مرجع خود داشته باشند و گزارش این اقدامات تهیه و مستند سازی شود و انتخابات مربوط به کل جامعه است و همه باید وظایف خود را در این حوزه به نحو احسن و کامل انجام دهند تا شاهد برگزاری انخابات پر شور و سالمی در کشور باشیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس نیز در این جلسه با تاکید بر چهار رکن مشارکت، رقابت، امنیت و سلامت به عنوان ارکان اساسی در برگزاری انتخابات، گفت: امنیت و سلامت انتخابات در حوزه وظایف ما تعریف شده است و در قبال آن مسئول و پاسخگو هستیم.  

سید احمد احمدی‌زاده افرود: مقوله مشارکت و رقابت در انتخابات به همه نهادها و دستگاه‌های کشوری و لشکری مربوط می شود و یک وظیفه ملی  برای همه ما به شمار می‌رود.  

وی ضمن با بیان اینکه تا کنون هیچ یک از روند اجرایی انتخابات با تمام مشکلات معطل نمانده و بر اساس تقویم زمان بندی به خوبی اجرا شده است، تصریح کرد: اهمیت حوزه انتخابیه شهرستان شیراز به دلیل ویژگی های خاص و منحصر به فرد این شهرستان است.  

احمدی‌زاده با اشاره به برخی از ویژگی‌های مهم حوزه انتخابیه شهرستان شیراز همچون وجود بیش از ۲۱ درصد شعب اخذ رای استان فارس در این شهرستان بیان کرد: با توجه به حضور حدود ۳۷ درصد واجدین شرایط رای دادن استان فارس  و بیش از ۳۳ درصد رای اولی‌های این استان در شهرستان شیراز می طلبد با یک نگاه ویژه موضوع زمینه مشارکت موثر مردم در انتخابات فراهم شود.  

معاون سیاسی استانداری فارس در پایان گفت: در حوزه امنیت و سلامت انتخابات تمام تلاش‌ها و برنامه ریزی‌ها انجام و آمادگی کامل و ۱۰۰ درصدی برای یک انتخابات امن و سالم فراهم شده است و باید اتحاد و انسجام ملی در اولویت باشد، تا انتخابات پر شوری پیش رو داشته باشیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل