تاریخ : دوشنبه, ۲۴ مرداد , ۱۴۰۱ Monday, 15 August , 2022
0

بدهی پرسپولیس به برانکو پرداخت می شود

  • کد خبر : 135671
  • 24 مرداد 1399 - 16:23
بدهی پرسپولیس به برانکو پرداخت می شود
مهدی رسول پناه صبح امروز جمعه به تشریح آخرین وضعیت این باشگاه پرداخت و در مورد بدهی‌هایی که این باشگاه دارد توضیح داد. وی که در برنامه ورزش و مردم حضور پیدا کرده بود ابتدا به حضورش در این باشگاه پرداخت و از حجم بالای بدهی‌ها گلایه کرد.

به گزارش پیام خبر، مهدی رسول پناه صبح امروز جمعه به تشریح آخرین وضعیت این باشگاه پرداخت و در مورد بدهی‌هایی که این باشگاه دارد توضیح داد. وی که در برنامه ورزش و مردم حضور پیدا کرده بود ابتدا به حضورش در این باشگاه پرداخت و از حجم بالای بدهی‌ها گلایه کرد.

وی در ابتدا گفت: زمانی که ما وارد باشگاه شدیم، بدهی‌هایی که وجود داشت وضعیت بحرانی را برای باشگاه پرسپولیس به وجود آورده بود. هیات مدیره تقسیم بندی کار کرد و در مرحله اول مدیریت پرونده‌های خارجی را در دستور کار قرار دادیم که متاسفانه ۱۶ پرونده خارجی داشتیم که همه زمان ما سررسیدش بود.

وی ادامه داد: پرونده کادر فنی تیم فوتبال پرسپولیس به پرونده برانکو مربوط می‌شد. زمانی که باید حق و حقوق او را پرداخت می‌کرد با وجود اینکه پول هم بود اما پرداخت نکردند. مدیران قبلی می‌توانستند مبلغ را پرداخت کنند اما نمی‌دانم چرا این کار را نکردند. طبیعتاً باید خودشان در این مورد پاسخ بدهند.

رسول پناه در مورد میزان بدهی به برانکو گفت: یک میلیون و ۶۰۰ هزار یورو را در نظر گرفته بودند که فیفا یک میلیون و ۵۰ هزار یورو را اعلام کرد. فرصت زمانی را به باشگاه پرسپولیس دادند که اعتراض کنیم. اگر می‌خواستیم شکایت کنیم باید رقم زیادی پرداخت می‌کردیم که چون می‌دانستیم بالاخره بازنده هستیم این کار را نکردیم. با این حال نیاز داشتیم که زمان را بخریم چون بدهی‌های زیادی داشتیم.

وی ادامه داد: ما داشتیم مدیریت می‌کردیم کار را. مصاحبه هم نمی‌کردیم چرا که رقیبان ما زیر نظرمان داشتند. ایستادیم تا رای نهایی صادر شد. برانکو هم حق داشت چرا که در حق او ظلم شده بود. وقتی رای نهایی صادر شد تصمیم گرفتیم که این پول را پرداخت کنیم. ما مطالباتی از محل فیفا داشتیم. از محل انتقال بیرانوند هم درآمد داشتیم. از محل مطالباتمان از فیفا پول دستیاران برانکو را دادیم.

وی ادامه داد: پنج درصد باقی مانده را خودمان پرداخت کردیم و بخشی از مطالبات برانکو را هم خودمان پرداخت کردیم. ۳۳۰ هزار یورو را به حساب عمان برانکو پرداخت کردیم.

رسول پناه در مورد اینکه پانادیچ دریافت پول از باشگاه را رد کرده است گفت: فیفا نامه‌ای را به ما داده که عنوان کرده پرداخت به دو دستیار برانکو را قبول می‌کنیم. مشکل اینجاست که ما نامه می‌زنیم به فیفا که به کمیته انضباطی اعلام کنید که از محل مطالبات ما پرداخت کنیم. فیفا می‌پذیرد اما باید فرم‌هایی پر شود که این انتقال صورت بگیرد. ما منتظر بودیم که ایگور و زلاتکو هم فرم را پر کنند که مسیر به درستی انجام شود اما این دو نفر هنوز فرم را پر نکرده‌اند.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در مورد مشکل انتقال پول به حساب سرمربی پیشین خود گفت: برانکو به ما حسابی در عمان را معرفی کرده بود. ما نامه زدیم به ایشان که حساب ریالی خود را معرفی کند که ایشان کتباً نوشت که باید مابه‌التفاوت تبدیل ریال به یورو را هم پرداخت کنید که ما این را پذیرفتیم. زمانی که می‌خواستیم این پول را پرداخت کنیم عید قربان بود که عمان تعطیلی بود و ما بدشانسی آوردیم. کارگزاری که می‌خواست پول را بدهد ما در ۱۷ حواله پرداخت کردیم.

وی در مورد رای جدیدی که برای باشگاه پرسپولیس آمده است گفت: دریافت این پول از سوی طلبکاران ما زمان‌بر است. فیفا به ما یک ماه زمان داده است که این پول‌ها را بدهیم. ما تا روز ۱۶ شهریور فرصت داریم که این بدهی را بدهیم. ما به فیفا نامه زدیم که از محل مطالبات ما این پول را بپردازد. دستیاران برانکو باید فرمی را پر کنند که مشکل حل شود اما اگر اینها فرم را پر نکنند ماجرا متفاوت خواهد شد.

مهدی رسول پناه ادامه داد: ما می‌توانستیم دوباره زمان بخریم اما وقتی دیدیم که هواداران پیگیری این موضوع هستند تصمیم گرفتیم در یک ماه آینده این پول را پرداخت کنیم که قطعاً هم پرداخت خواهیم کرد تا هواداران هیچ نگرانی نداشته باشند.

وی در مورد قرارداد با کارگزار باشگاه پرسپولیس گفت: قرارداد اول ما برای ماه آبان ۹۸ بود که ایرادهایی داشت. بعد که بنده سرپرست شدم با کارگزار دوباره صحبت کردیم که برخی اصلاحات صورت بگیرد. به همین خاطر اعلام فسخ کردیم و دوباره پای میز مذاکره نشستیم و یک الحاقیه اضافه کردیم. خیلی‌ها به این الحاقیه ایراد گرفتند.

رسول پناه ادامه داد: قرار بود که خرداد ۳۰ میلیارد پرداخت کنند که آنها به تعهدشان عمل کردند. تاکنون ۴۵ میلیارد تومان به ما پرداخت کرده‌اند که جای تشکر دارد. بندی در قراردادش وجود دارد که اگر به تعهداتش عمل نکند ما می‌توانیم از قرارداد خارج شویم. برای پرداخت بدهی به برانکو بازهم کارگزار دارد از ما حمایت می‌کند که جا دارد از آنها تشکر کنم. با همه مشکلات اقتصادی و کرونا و نبود تماشاگران بازهم کارگزار توانسته است به تعهداتش عمل کند.

وی در مورد کارگزار دیگری که قرار بود بیشتر از این پرداختی داشته باشد گفت: اصلاً چنین چیزی نیست و من آن را تکذیب می‌کنم. قرارداد ما طوری بود که اگر می‌خواستیم سراغ کارگزار دیگر برویم همین کارگزار فعلی از ما شکایت می‌کرد.

رسول پناه در مورد احضار یکی از معاونین باشگاه پرسپولیس گفت: روز اولی که مسئولیت گرفتم در پرسپولیس مبارزه با فساد را در دستور کار قرار دادم. همه باید پاسخگو باشند. حتی مدیران قبلی باید پاسخگو باشد. حتی گزارشی از تخلفات را به سازمان بازرسی اعلام کردیم. در این زمینه پرچمدار بودم و باید پاسخگو باشم. همه مدیران باشگاه باید پاسخگوی عملکردشان باشند. خصوصاً در مورد ورودی و خروجی مالی ما همه باید در جریان باشند.

وی ادامه داد: ممنونم از دستگاه‌های امنیتی که به این موضوع ورود کردند. اینها باید زودتر از این وارد می‌کردند. ما به بازرسی کل کشور اعلام کرده‌ایم. خیلی مشکل داریم که باید سازمان بازرسی ورود کند. همه مدیران باشگاه پرسپولیس هم باید پاسخگو باشند.

رسول پناه در مورد مطالبات پرسپولیس از فیفا گفت: ۶۴۸ هزار دلار مطالبات ما از فیفا بوده است که ۴۴۰ هزار دلار آن بابت مطالبات دستیاران برانکو پرداخت شد. ۷۷۴ هزار دلار هم بدهی باشگاه پرسپولیس به برانکو است که باید پرداخت شود. ۸۶۰ هزار دلار از بدهی آنها را پرداخت کرده‌ایم.

وی با رد بدهی ۱۲۷ هزار یورویی به برانکو و دستیارانش به خاطر تاخیر گفت: کل این مبلغ ۶۰ هزار یورو است که سند آن هم موجود است. اصل را بر آن گذاشته‌ایم که این مبلغ خیلی سریع پرداخت شود. ما می‌توانستیم پول بیشتری به حساب برانکو پرداخت کنیم اما باشگاه هزینه‌های دیگری هم دارد که باید به آن هم پرداخت می‌کردیم. الان پول بشار رسن و دو خارجی دیگر را داریم که باید پرداخت‌هایی به آنها داشته باشیم.

رسول پناه در مورد بدهی باشگاه پرسپولیس به شهرخودرو گفت: هیات مدیره اصل را به پرداخت پرونده برانکو گذاشت. پرونده شهرخودرو هم باز است و ما باید این پول را پرداخت کنیم. پرونده برانکو تمام شود سراغ بقیه پرونده‌ها می‌رویم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در مورد پرونده مهاجم جنجالی این تیم گفت: علیه استوکس شکایت کرده‌ایم و امیدواریم بتوانیم برنده این پرونده شویم. وکیل ایشان هم گرگ باران دیده است و خیلی در این مورد کارکشته عمل می‌کند.

مهدی رسول پناه در مورد حاشیه‌هایی که برای درآمدزایی باشگاه به وجود آمده بود گفت: به هر حال باید شرایط اقتصادی را هم در نظر گرفت. کارگزارهای قبلی مگر چقدر به باشگاه می‌دادند؟ الان کارگزار باید ۱۱۰ هزار دلار به ما پرداخت کند. این رقم خیلی خوبی است. ما مدعی هستیم در این قرارداد و اگر خروج کنیم تمام تعهدات گردن کارگزار خواهد بود.

وی در مورد درآمدزایی مشترک با استقلال گفت: صحبت‌هایی با یک شرکت انجام دادیم و امیدواریم که بتوانیم به عنوان اسپانسر جدید ما و استقلال با آنها کار کنیم.

رسول پناه در مورد پرداخت مطالبات به بازیکنان گفت: هدف ما این بود که تمرکز تیممان به هم نخورد. تیمی که چهار قهرمانی پی در پی کسب کرده کار بزرگی را انجام داده است. باشگاه باید به تعهداتش نسبت به بازیکنان عمل کند. ما تا الان ۷۵ درصد تعهد به بازیکنان را انجام داده‌ایم. پاداش‌هایشان را داده‌ایم که فقط پاداش قهرمانی مانده است که باید پرداخت شود.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در مورد بشار رسن گفت: این بازیکن خیلی متعصب است که در دوره مدیریت قبلی دچار بد عهدی‌های شدند که بشار رسن ناراحت است. ما مطالبات او را حدود ۹۰ درصد پرداخت کرده‌ایم و باید برای باقی مانده طلبش هم اقدام کنیم.

وی در مورد تاثیر قیمت ارز و بالا رفتن قراردادها گفت: ما اصل را بر حفظ شاکله تیم گذاشته‌ایم. می‌خواهیم همه بازیکنان اصلی را حفظ کنیم. به جز علیپور و بشار و چند بازیکن دیگر بقیه قرارداد دارند. بندهایی در قرارداد وجود دارد از مدیران قبلی که ما هم احترام می‌گذاریم. چون دنبال قهرمانی پنجم هستیم می‌خواهیم همه بازیکنان را نگه داریم اما اگر بازیکنی بخواهد با توجه به داشتن بندهایی از تیم جدا شود ما هم مجبوریم به تعهدات عمل کنیم. بازیکنانی که می‌خواهند جدا شوند باید درخواست رسمی بدهند.

رسول پناه در مورد پیشنهادهای خارجی بازیکنان گفت: ما هنوز پیشنهادی از تیمی برای بازیکنان ندیدیم. اگر پیشنهادی بیاید در موردش صحبت می‌کنیم. فعلاً که چیزی نیامده است. اگر پیشنهادی بیاید با خود بازیکن و سرمربی تیم مشورت می‌کنیم و بعد تصمیم می‌گیریم.

وی در مورد اینکه گفته شده است دندانپزشک وزیر بوده و از تعطیلی مطب‌های دندانپزشکی ضرر کرده است گفت: نه من در تهران مطب دارم و نه طبابت می‌کنم. من کارشناس رسمی دادگستری هستم. هیچ ارتباطی هم با وزیر نداشته‌ام و از ابتدا با مرحوم کاشانی در ارتباط بودم. اینها جزو جنجال‌ها و حاشیه‌هایی است که برای ما به وجود آوردند. هر روز برای ما یک هیاهو ایجاد می‌کنند. با فشاری که روی پرسپولیس می‌آوردند برخی دنبال منافع خودشان هستند.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در مورد دو ورزشگاهی که در اختیار این باشگاه قرار داده شده است گفت: ورزشگاه درفشی فر از سال ۴۷ به سازمان ورزش واگذار شده است. بعد معارض پیدا کرده است. ما پیگیری قضایی کردیم و توانستیم سند این ورزشگاه را به اسم باشگاه پرسپولیس گرفتیم. الان هم دنبال این هستیم که این بتوانیم یک ورزشگاه اختصاصی ویژه بسازیم.

وی در مورد کریم باقری گفت: ما مخالف حضور کریم باقری در تیم ملی هستیم. ایشان سرمایه باشگاه هستند و حتماً باید کنار پرسپولیس باشند. کریم باقری یک مربی عالی و سرمایه باشگاه هستند و کنار ما خواهند بود.

رسول پناه تاکید کرد: هدف ما این است که بتوانیم برای لیگ قهرمانان آسیا تیم را تقویت کنیم و دوباره به فینال لیگ قهرمانان آسیا برگردیم.

وی در مورد دیدار با استقلال گفت: پرسپولیس با توجه به اینکه زودتر قهرمان شد انگیزه‌هایش کم شد. بعد از کرونا کسی فکر نمی‌کرد که پرسپولیس بدون باخت تا قهرمانی برود اما این اتفاق افتاد و چهار هفته قبل از پایان لیگ قهرمان شد. استقلال دوباره پرسپولیس را سر ذوق می‌آورد. این بازی دوباره شور و هیجانی را در فوتبال به وجود خواهد آورد. فکر می‌کنم بازی جذابی خواهد شد.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در مورد تیم‌های پایه باشگاه نیز گفت: هیچ توجهی به تیم‌های پایه نمی‌شد اما نظر شخصی من این است که همه باشگاه‌ها باید به این بخش توجه کنند. ما آکادمی را فعال کرده‌ایم. این هفته حکم اعضای آکادمی اعلام می‌شود. ورزشگاه شهدای گمنام را به تیم‌های پایه اختصاص می‌دهیم که دیگر سرگردان نباشند. اگر تیم‌های پایه خوب حمایت شوند باشگاه قوی خواهد شد.

مهدی رسول پناه در مورد بازیکنان جدید مد نظر گل محمدی گفت: هفت بازیکن را به ما اعلام کرده‌اند که در زمان مقرر به آنها خواهیم پرداخت و مذاکرات هم انجام خواهد شد. با توجه به اینکه از ۶ شهریورماه نقل و انتقالات شروع می‌شود قطع در زمان خودش این مذاکرات را انجام خواهیم داد.

مهدی رسول پناه در پایان گفت: من به هواداران پرسپولیس قول می‌دهم که پرونده برانکو را در زمان مقرر حل و فصل کنیم و هیچ مشکلی در این زمینه باقی نخواهد ماند.

لینک کوتاه : https://payamekhabar.ir/?p=135671

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.