تاریخ : پنج شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۱ Thursday, 26 May , 2022
1

حضور ۳۰۰ خودرو کمپر در چهارمین همایش ملی کمپینگ و کاروانینگ در تخت جمشید شیراز

  • کد خبر : 189089
  • 17 اردیبهشت 1401 - 18:31
حضور ۳۰۰ خودرو کمپر در چهارمین همایش ملی کمپینگ و کاروانینگ در تخت جمشید شیراز
مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی با اشاره به حضور بیش از سیصد خودرو کمپر و کاروان با جمعیتی بالغ بر یکهزار نفر از سراسر کشور در چهارمین همایش ملی کمپینگ و کاروانینگ در تخت جمشید شیراز گفت:برای حل شدن مشکلات کمپرداران به دنبال اخذ مجوزهای لازم از دولت و مجلس شورای اسلامی هستیم.

به گزارش پیام خبر،محمد حسین صوفی در چهارمین همایش ملی کمپینگ و کاروانینگ در تخت جمشید شیراز با اشاره به حضور بیش از سیصد خودرو کمپر و کاروان با جمعیتی بالغ بر یکهزار نفر از سراسر کشور در این همایش خاطرنشان کرد: اردیبهشت شیراز از بهترین ایام سال است و بر همین مبنا تصمیم گرفته شد چهارمین همایش کشوری کلوپ کمپینگ و کاروانینگ و همایش موتورسواران رالی پاریس پرسپولیس در این دوره برگزار شود.

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی افزود: در این اجلاس تلاش شده است تا به موازات نمایش خودروهای کمپر و کاروان، فضایی شاد و مفرح برای خانواده ها ایجاد شود و زمینه ساز وحدت و یکپارچکی بیشتر فعالان این عرصه گردد.

چهارمین همایش ملی کمپینگ و کاروانینگ در تخت جمشیدچهارمین همایش ملی کمپینگ و کاروانینگ در تخت جمشید

او با اشاره به این موضوع که در این همایش مشکلات شناسایی و اولویت بندی خواهند شد اظهار کرد: یکی از مشکلات احصا شده شماره گذاری و پلاک گذاری اتومبیل های کمپر است که با معرفی و مجوز کانون جهانگردی و اتومبیلرانی انجام می شود؛ موضوع بعدی در مورد تردد کمپرها است که در این زمینه نیز اقدامات موثری انجام شده و زمینه ساز افزایش علاقه و انگیزه در جامعه گردیده و در هر همایشی کمیت آنها افزایش می یابد.

این مقام مسئول افزایش تعداد کمپرها را زمینه ساز رشد اقتصادی ارزیابی کرد و افزود: کمپرداران خارجی با تعجب به کیفیت خودروهای کمپر ما می نگریستند و از خلاقیت و فناوری و نواوری های به کار گرفته شده شگفت زده می شدند.

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی از رایزنی با وزراتخانه های صمت و اقتصاد و پلیس راهور خبر داد و افزود: برای حل شدن مشکلات کمپرداران به دنبال اخذ مجوزهای لازم از دولت و مجلس شورای اسلامی هستیم.

صوفی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این که تبیین شعار سال مبنی بر « تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» چشم انداز فعالیت ما خواهد بود اظهار داشت: افراد فعال در عرصه کمپرداری عموما ازتمکن مالی لازم برخوردار هستد. با این حال رایزینی با بانک های عامل برای اختصاص تسهیلات به افراد فعال در این عرصه پیگیری خواهد شد.

وی با تقدیر از حمایت خودروسازان داخلی برای برگزاری این همایش گفت: اسپانسر این برنامه شرکت آرین دیزل پایا است و حضور این شرکت هاعلاوه بر حمایت از کمپردارها می تواند فرصت مناسبی برای نمایش تولیداتشان باشد. تولیدات این شرکت برای کمپر و تجهیزکمپرها دارای کیفیت مطلوبی است و در این زمینه نسبت به بسیاری از کشورهای دنیا پیشتاز هستیم.

چهارمین همایش ملی کمپینگ و کاروانینگ در تخت جمشید

خواستار اختصاص یک پلاک ویژه به خودروهای مسافرتی هستیم

مسئول کلوپ ملی کمپینگ و کاروانینگ کشور نیز در این مراسم گفت: کانون اتومبیلرانی با ۸۶ سال قدمت نقش ارزنده ای در تسهیل مشکلات دارد.

سهراب گلبنفش با تقدیر از تلاش های شبانه روزی عبدالکریم یگانه، مدیر نمایندگی حوزه اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی کشور در استان فارس گفت: در این فستیوال شرکت کنندگانی از اقصی نقاط کشور اعم از سقز، بوکان، قائم شهر و گرگان حضور دارند.

او با اعلام این که همایش های بعدی در شهرهای اصفهان و یزد به عنوان دیگر شهرهای مثلث طلایی گردشگری ایران برگزار خواهد شد اظهار داشت: تلاش داریم بیشتر همایش ها خارج از تهران برگزار شود تا تمامی کشور با این رویدادها آشنا شوند.

وی با بیان این که همایش ها به صورت خواسته محور برگزار می شوند گفت: بسیاری از اتومبیل هایی که به کمپر تبدیل می شوند دارای پلاک زرد هستند و این مساله سبب می شود برای خروج از کشور مشکلات فراوانی داشته باشند.

مسئول کلوپ ملی کمپینگ و کاروانینگ کشور در ادامه افزود: زمانی که یک خودرو کمپر برای تعویض پلاک مراجعه می کند باید به حالت اولیه بازگردد که این امر مستلزم هزینه زیادی است و در بسیاری از خودروها امکان پذیر نیست. امیدواریم با رایزنی های صورت گرفته این مشکل نیز برطرف شود.

گلبنفش در ادامه با تقدیر از همراهی حمایت کنندگان مالی این همایش ها تصریح کرد: کلوپ برای نیل به اهدافش باید برنامه های متعددی را برگزار کند تا مجموعه های مختلف نسبت به وجود کمپرها آگاه شوند. در همین زمینه در خردادماه با پنجاه خودرو کمپر به جنگل گلستان برای اجرای طرح پاکسازی طبیعت خواهیم رفت و با ارزیابی های صورت گرفته بیش از ۱۰ تن زباله جمع اوری خواهد شد. همچنین در شهریورماه سفری به روستاهای دورافتاده و محروم استان خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان خواهیم داشت و با اهدا کفش و کیف و هدایایی از این قبیل مسئولیت اجتماعی و انسانی خود را نسبت به اقشار کمتر برخوردار ایفا کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش پیش نیاز برگزاری همایش های بین المللی را افزایش تجهیزکاران و استانداردسازی آنها ارزیابی کرد و افزود: کیفیت کار کمپرسازان ایرانی از محصولات مشابه خارجی که در کارگاه های کوچک ساخته می شود به مراتب بالاتر است.

وی افزود: تجهیزات کمپر بر خودروهایی نظیر اتوبوس، مینی بوس، کامیون، کامیونت، ون های مسافری و بسیاری از خودروها قابل نصب است اما با وجود همکاری ها و مساعدت های پلیس راهور هنوز از لحاظ قانونی با محدودیت هایی روبرو هستیم و امیدواریم با قول مساعد وزیر میراث فرهنگی و گردشگری این مشکل به صورت قانونی برطرف شود.

او خواستار اختصاص یک پلاک ویژه به خودروهای مسافرتی شد و اظهار داشت: با اتخاذ این راهکار و اصلاحات در قوانین بسیاری از مشکلات ما در حوزه هایی نظیر بیمه حل خواهد شد.

چهارمین همایش ملی کمپینگ و کاروانینگ در تخت جمشید

خودروهای کمپینگ و کاروانینگ راهکاری برای سفر ارزان و اقتصادی 

ی و اتومبیلرانی کشور در استان فارس گفت: خودروهای کمپینگ و کاروانینگ نماد گردشگری هر کشوری هستند و با توجه به این که در ایران بیش از ۳۰ هزار نقطه گردشگری وجود دارد می توان از ظرفیت این خودروها به عنوان راهکاری برای سفر ارزان و اقتصادی بهره برداری کرد.

عبدالکریم یگانه با بیان این که خودروهای کمپینگ و کاروانینگ دارای آورده اقتصادی قابل ملاحظه ای هستند و برای نیل به اهداف گردشگری پایدار نقش بسزایی دارند، اظهار داشت: اگرچه خودروهای کمپر ایرانی به صورت کارگاهی تجهیز می شوند اما کیفیت و استانداردهای آنها به گواه شرکت کنندگان خارجی از نمونه های برون مرزی بالاتر است.

وی با بیان این که در خودروهای کمپر کلیه امکانات رفاهی نظیر سرویس بهداشتی و آشپزخانه طراحی و اجرا شده است اظهار داشت: اولین پیام تردد خودروهای کمپردر کشور به رخ کشیدن امنیت است و دومین پیام آنها وجود امکاناتی است که می توان با استفاده از آنها خودروهای کمپر را تجهیز کرد و سومین موضوع این است که تردد خودروهای کمپر به معنای وجود جاذبه های گردشگری در منطقه خواهد بود.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنانش به برگزاری چهارمین همایش کشوری کلوپ کمپینگ و کاروانینگ و همایش موتورسواران رالی پاریس پرسپولیس اشاره کرد و افزود: این همایش با حضور جمعی از موتورسواران شرکت کننده در رالی پاریس تا پرسپولیس و ۳۰۰ دستگاه خودور کمپر و کاروانینیگ برگزار شد. شرکت کنندگانی که از کشورهایی اروپایی در این همایش حضور داشتند با شگفتی به تعدد و کیفیت خودروهای کمپر ایرانی می نگریستند و انتظار نداشتند صنعت و گردشگری کمپر در کشور ما تا این اندازه رشد و توسعه داشته باشد.

یگانه در ادامه خاطر نشان کرد: توجه داشته باشیم که هر شرکت کننده خارجی به عنوان یک سفیر و پیام اور محسوب می شود و حضور آنها در کشور ما زمینه ساز افزایش توریست و رونق صنعت گردشگری خواهد بود. با قرارگرفتن ایران در لیست مقاصد گردشگری جهانی می توان امیدوار بود که دسیسه ناجوانمردانه ایران هراسی که از سوی دشمنان طراحی شده نقش برآب شود.

مدیر نمایندگی حوزه اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی کشور در استان فارس در ادامه افزود: استان فارس با برخورداری از اماکن ارزشمند مذهبی، طبیعت چهارفصل و چشم نواز، جاذبه های تاریخی و تمدنی یکی از مقاصد اصلی گردشگری در کشورو منطقه است و بواسطه ظرفیت هایی نظیر همایش خودروهای کمپینگ و رالی های بین المللی می توان ظرفیت های استان را در عرصه ملی و جهانی مطرح کرد.

او نقش رسانه ها را در بازتاب بین المللی این همایش ها ارزنده ارزیابی کرد و افزود: در سال آینده رویدادهایی به صورت بسیار گسترده تر برگزار خواهیم کرد.

چهارمین همایش ملی کمپینگ و کاروانینگ در تخت جمشید

فعالیت مجموعه ارین دیزل پایا نماینده خوروهای تجاری برند جک با دو محصول کامیونت و ون 

مدیرعامل شرکت آرین دیزل پایا در ادامه این مراسم گفت: چهارمین همایش کشوری کلوپ کمپینگ و کاروانینگ فرصت مناسبی بود تا همه علاقمندان این خودرو از نزدیک مشاهده کرده و پاسخگوی پرسش های جامعه باشیم.

رضا اخباری با بیان این که محصول ون این شرکت برای بهره برداری در حوزه خوروهای کمپینگ مناسب است اظهار داشت: بازار ون در ایران چندان توسعه یافته نیست و با توجه به قابلیت های آن می توان کاربری های متنوعی نظیر آمبولانس، کارگو برای حمل و نقل بار، کمپر گردشگری، خدمات خودرویی و مینی بوس با گنجایش ۱۵ نفر استفاده کرد.

او در ادامه تصریح کرد: مجموعه ارین دیزل پایا نماینده خوروهای تجاری برند جک ساخت چین در ایران است و با دو محصول کامیونت و ون فعالیت داریم. فروش کامیونت در ایران ده سال سابقه دارد و یکی از پرفروش ترین برندهای بازار است.

وی با اشاره به این که محصولات این شرکت زمینه لازم را برای فعالیت کسب و کارهای آنلاین فراهم می سازند افزود: کارخانه ارین دیزل پایا در خمین واقع شده و امروزه در حدود ۱۸۰ فرصت شغلی مستقیم و بیش از پانصد فرصت شغلی غیرمستقیم را در این منطقه محروم ایجاد کرده است. با برنامه ریزی های انجام شده تا پایان سال جاری فرصت اشتغال غیرمستقیم به ۶۰۰ مورد افزایش خواهد یافت. ظرفیت تولید این مجتمع کلان تولیدی در خودروهای تجاری سالانه در هر شیفت تعداد سه هزار دستگاه و در خودروهای سواری ۶۰ هزار دستگاه است.

چهارمین همایش ملی کمپینگ و کاروانینگ در تخت جمشید

چهارمین همایش ملی کمپینگ و کاروانینگ در تخت جمشید - موتور سواری

لینک کوتاه : https://payamekhabar.ir/?p=189089

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.