یکشنبه, ۱۹ آذر ۱۴۰۲ | ۲۵ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری | ۱۰ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
هدر بالا
  1. اجتماعی
یکشنبه, ۲۸ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۵۸
زمان مطالعه: 3 دقیقه
شهردار شیراز با اشاره گل انار هم گفت: جشنواره گل انار در هفته شیراز در اردیبهشت سال آینده برگزار می شود و سال آینده جشنواره خرمالو و انار در سطح ملی در شیراز برگزار خواهد شد.

به گزارش پیام خبر، محمدحسن اسدی، امروز در مراسم افتتاحیه جشنواره انار و خرمالو گفت: جشنواره انار و خرمالو از امروز آغاز به کار کرد و با توجه به بارندگی های پیش رو، تمهیداتی برای ایام بارندگی در نظر گرفته شده است.

شهردار کلان شهر شیراز گفت: روز گذشته از پرستاران به نمایندگی سایر پرستاران تجلیل شد و دیروز از یک هزار نفر از جانبازان که بیش از 50 درصد به همراه خانواده ها تجلیل شد.

وی با اشاره به اینکه در دنیا ایران را می شناسند ولی برخی ها حتی ایران را نمی شناسند ولی شیراز را می شناسند و برخی حتی باغ های قصردشت می شناسند و این اهمیت باغ های قصردشت و شیراز را به ما نشان می دهد، یادآور شد: 40 سال پیش از این باغ های قصردشت سه هزار هکتار بود که اکنون به یک هزار هکتار رسیده است.

اسدی با تاکید بر اینکه اینکه برخی می گویند قطع سیاه درخت اشکال ندارد، نادرست است و باید به باغ داران کمک کنیم و هرکمکی به آنان کنیم سرمایه گذاری کردیم، اظهار کرد: هرکاری برای سود رساندن و اقتصادی کردن باغ باید انجام دهیم.

شهردار شیراز افزود: برخی در سایر کشورهای رویداد تصنعی می سازند اما ما به خاطر داشته های زیادی که داریم، رویدادهای واقعی را رقم می زنیم و رویداد انار و خرمالو از سرمایه های گذشته است که به ما رسیده است و تاکنون به این امر کمتر توجه شده بود.

وی با اشاره گل انار هم گفت: جشنواره گل انار در هفته شیراز در اردیبهشت سال آینده برگزار می شود.

شهردار شیراز افزود: جشنواره انار و خرمالو در سطح ملی برگزار کنیم چرا که اعتقاد داریم باید قدر داشته های خود را بدانیم.

اسدی اظهار کرد: حمایت همه جانبه و بی چون و چرا از باغ داران باید شکل گیرد امروز باغ داران مسیر دسترسی مناسب به باغ های خود می خواهند.

وی با اشاره به اینکه از لحاظ اقتصادی باغ ها ضرر ده هستند و باید باغ ها را به سود آوری برسانیم و مشکلات باغ ها را به حداقل برسانیم، اضافه کرد: یکی از طرح هایی که مصوب کردیم پل زندگی ارتباط بین چمران جنوبی و شمالی با عبور برفراز باغ ها به خیابان شهید رمضانی می رساند و دهکده گردشگری باغ های قصردشت را راه اندازی خواهیم کرد و طرح آن تهیه شده است.

سردار شیخی، هم یکی از اهداف جشنواره انار و خرمالو را حفظ هویت محلات عنوان کرد و گفت: محله های در حفظ هویت ملی و مذهبی دارند و مثل لنگر برای حفظ هنجارها و مقابله با ناهنجاری ها عمل می کنند.

معتمد محله قصردشت و عضو شورای محله قصردشت اضافه کرد: محله قصردشت زنده است و هنوز نفس می کشد و اگر همت شود می توان به جشنواره ملی انار در قصردشت رسید.

خاطر نشان می شود، جشنواره انار و خرمالو از 27 آبان تا پنجم آذر ماه از ساعت 9 تا 21 در بوستان رجایی بلوار شهید رجایی (فرهنگ شهر) برپا خواهد بود.

 

کد خبر 220711

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید