دوشنبه, ۰۱ مرداد ۱۴۰۳ | ۱۵ محرّم ۱۴۴۶ قمری | ۲۲ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
هدر بالا
  1. فرهنگ و ادب
دوشنبه, ۱۱ تیر ۱۴۰۳ ۱۳:۴۹
زمان مطالعه: 2 دقیقه
همزمان با روز مباهله، آثار برگزیده نخستین جشنواره ملی تجسم غدیر دانشگاه هنر شیراز، پس از اهدا به عتبه علویه (ع)، در نمایشگاه دائمی آستان مقدس علوی (ع) به نمایش گذاشته شد.

به گزارش پیام خبر، همزمان با روز مباهله، آثار برگزیده نخستین جشنواره ملی تجسم غدیر دانشگاه هنر شیراز، پس از اهدا به عتبه علویه (ع)، در نمایشگاه دائمی آستان مقدس علوی (ع) به نمایش گذاشته شد.

آثار برگزیده و نفیس، از نخستین دور برگزاری جشنواره ملی تجسم غدیر که در سال ۱۴۰۲ از سوی این دانشگاه در 2 بخش دانشجویی و آزاد برگزار شد، به آستان مقدس حضرت امیرالمومنین علی (ع) اهدا شد که همزمان با روز مباهله (۱۱ تیرماه) در نمایشگاه دائمی آستان مقدس علوی (ع) به نمایش گذاشته شد.

اهدای آثار برگزیده نخستین جشنواره ملی تجسم غدیر دانشگاه هنر شیراز به آستان مقدس علوی (ع)

دکتر ستار خالدیان، با بیان اینکه برپایی این نمایشگاه، دستاورد دیدار و نشست‌ مشترک دانشگاهیان دانشگاه هنر شیراز و مسئولان عتبه علویه (ع) است، اظهار کرد: در نشست‌های مشترک برگزارشده بر همکاری‌های مشترک علمی بین‌المللی در زمینه‌های مختلف فرهنگی، هنری، پژوهشی و آموزشی دانشگاه هنر شیراز و آستان مقدس علوی (ع) تاکید شده است و به‌زودی تفاهم‌نامه‌ای در این زمینه منعقد خواهد شد.

رئیس دانشگاه هنر شیراز یادآور شد: جشنواره ملی تجسم غدیر از سال گذشته با هدف تبیین و نهادینه‌سازی فرهنگ والای غدیر، در شش رشته‌ی طراحی پوستر، تایپوگرافی (حروف‌نگاری)، تصویرسازی، خوشنویسی، کارتون و نقاشی و در 2 بخش آزاد و دانشگاهی ازسوی دانشگاه هنر شیراز برگزار شد.

 

کد خبر 233839

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید